Το σχολείο μας στη συλλογή πλαστικών πωμάτων

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Γονείς, Διάφορα, Δράσεις, Εκπαιδευτικοί | , στις 08-10-2017

Πλαστικά καπάκια 1Σήμερα Κυριακή 8 Οκτωβρίου 2017 από τις 9:00 έως τις 18:00 στην κεντρική πλατεία Ορεστιάδας η Εθελοντική Ομάδα Γονέων Ορεστιάδας για άλλη μια χρονιά οργανώνει τη μαζική συλλογή πλαστικών πωμάτων για την οικονομική ενίσχυση του Νομαρχιακού Συλλόγου ΑΜΕΑ.

Το σχολείο μας ήταν εκεί παραδίδοντας τρείς μεγάλες σακούλες με πλαστικά πώματα που συγκεντρώθηκαν από τους μαθητές και τους γονείς τους το προηγούμενο διάστημα.

Πλαστικά καπάκια 3Ελπίζουμε ότι η μικρή μας βοήθεια προστιθέμενη με όλων των συνανθρώπων μας θα φέρει τα αποτελέσματα που προσδοκούν οι έχοντες ανάγκη!

Για όσους το έχουν ξεχάσει, υπάρχει ακόμη χρόνος.

Πλαστικά καπάκια 4

Η Δ΄τάξη είδε τον “Καλόσαυρο”

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Επισκέψεις | , στις 08-10-2017

Δ ΚΑΛΟΣΑΥΡΟΣ 5Οι μαθητές των Δ1 και Δ2 τμημάτων, συνοδευόμενοι από τους δασκάλους μας κ. Μιχαλούδη Πασχάλη και κ. Τσιφουντούδη Γεώργιο, επισκεφθήκαμε το Θέατρο Διόνυσος προσκεκλημένοι της και Μόρφη Αθηνάς, Επιστημονικά Υπεύθυνης του κέντρου Ψυχο-κοινωνικής Μέριμνας Ν. Έβρου «Ψυχασπίς», και παρακολουθήσαμε την ταινία “Ο Καλόσαυρος” στα πλαίσια του  4ου Φεστιβάλ Ταινιών Ψυχικής Υγείας.

Δ ΚΑΛΟΣΑΥΡΟΣ 2αΕυχαριστούμε για την πρόσκληση και την ευκαιρία να δούμε πώς αντιμετωπίζονται οι φόβοι, ανακαλύπτοντας τις ικανότητές μας, που είναι όλων πολλές!