Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2017-18

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Γονείς, Εκδηλώσεις, Εκπαιδευτικοί | , στις 11-09-2017

Αγιασμός 5αΤο προαύλιο γέμισε χαμόγελα και παιδικές φωνές. Οι συνοδοί γονείς ήταν εκεί με την ανάλογη συγκίνηση.

Ο Πατέρας Δημήτριος και ο Πατέρας Χρήστος τέλεσαν τον Αγιασμό για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2017-18, όπου συμμετείχαμε με τη δέουσα κατάνυξη, λαμβάνοντας την ευλογία τους.

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Αντιδήμαρχος κ. Πάλας Δημήτριος, η Πρόεδρος του Τοπικού Συμβουλίου Ορεστιάδας και Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κα Πετρέση Κυριακούλα και τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου και πολλοί γονείς των μαθητών.

Αγιασμός 3αΑναγνώσθηκε από τον Πατέρα Δημήτριο ευχετήριο μήνυμα του Σεβασμιότατου κ.κ. Δαμασκηνού, χαιρετισμό απηύθυνε ο Αντιδήμαρχος και η Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.

Στη συνέχεια οι μαθητές συνοδεύτηκαν από τους εκπαιδευτικούς στις αίθουσες.

Για τους γονείς των μαθητών παρατέθηκε μικρή δεξίωση και ενημερώθηκαν για τη λειτουργία του σχολείου.

Καλή δύναμη και καλή χρονιά σε όλους!