ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΨΗΦΙΑΚΗ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ e-me

Αξιότιμοι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών, οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας προσανατολίζονται να χρησιμοποιήσουν για την ασύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση την ψηφιακή πλατφόρμα e-me: Ψηφιακή πλατφόρμα e-me.

Μπορούν, όμως, οι μαθητές να ενημερωθούν για τις οδηγίες Βήμα-βήμα: Οδηγίες για μαθητές , ώστε να είμαστε όσο γίνεται πιο έτοιμοι να χρησιμοποιήσουμε την ψηφιακή πλατφόρμα. Απαιτείται άλλωστε η εισαγωγή με κωδικούς κι εμείς είμαστε στη διαδικασία δημιουργίας λογαριασμών.

Παρακαλώ τους γονείς που έχουν φτιάξει λογαριασμό στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο να μπουν στη σελίδα e-me.edu.gr με τα στοιχεία που πήραν από το ΠΣΔ μια φορά, για να μπορέσουμε να τους δούμε και να τους ταξινομήσουμε σε ψηφιακές τάξεις.

Ο Δ/ντής του Σχολείου