6 Δεκεμβρίου 2019 αρχείο

Η μαθήτρια Βροχάρη Γωγώ συμμετείχε στους αγώνες αντισφαίρισης της Α’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών

Στους αγώνες αντισφαίρισης τένις του πρωτηθλήματος Α’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών συμμετείχε  η μαθήτρια του σχολείου μας Βροχάρη Γωγώ, με τα χρώματα του Ομίλου Αντισφαίρισης Λαγκαδά.

Συνέχεια ανάγνωσης

Ξεκινούν τα μαθήματα Α’ Βοηθειών, ΚΑΡΠΑ και χρήσης εξωτερικού απινιδωτή στο 2ο ΓΕΛ Ωραιοκάστρου

Για 4η συνεχόμενη χρονιά συνεχίζεται η εκπαίδευση των μαθητών, της Εθελοντικής Ομάδας του 2ου ΓΕΛ Ωραιοκάστρου αλλά και των εκπαιδευτικών και των γονέων στις Α’ Βοήθειες, Καρδιοπνευμονική αναζωογόνηση (ΚΑΡΠΑ), εξωτερικό απινιδωτή και επίσης ενημέρωση στις φυσικές καταστροφές (σεισμούς, πλημμύρες, πυρκαγιές).

Συνέχεια ανάγνωσης

Συγκέντρωση βιβλίων και επιτραπέζιων παιχνιδιών της Εθελοντικής Ομάδας για φιλανθρωπικό σκοπό

Η Εθελοντική Ομάδα του 2ου ΓΕΛ Ωραιοκάστρου συγκεντρώνει βιβλία (και παραμύθια) για ηλικίες απο 3 – 18 ετών καθώς επίσης και επιτραπέζια παιχνίδια, όλα σε καλή κατάσταση για να τα προσφέρουν

Συνέχεια ανάγνωσης

Διαγωνισμός λογότυπου για το πρόγραμμα Erasmus+ “Women Independence Network – WIN!” – Αποτελέσματα

Διαγωνισμός λογότυπου για το πρόγραμμα Erasmus+ “Women Independence Network – WIN!” για την επιλογή των δύο πρώτων που θα εκπροσωπήσουν την ομάδα μας στον διαγωνισμό μεταξύ των σχολείων που συμμετέχουν στο πρόγραμμα, στην συνάντηση στο Sorrento της Ιταλίας (1-7- Δεκεμβρίου 2019).