29ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Χημείας – Ολυμπιάδα Χημείας 2015

Η Ένωση Ελλήνων Χημικών (Ε.Ε.Χ.) προκηρύσσει τον 29ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Χημείας (Π.Μ.Δ.Χ.) στις 28 Μαρτίου 2015, ημέρα Σάββατο (ώρα 8.30 π.μ.)

Στο διαγωνισμό μπορούν να συμμετέχουν μαθητές και των τριών τάξεων

Οι μαθητές της Α΄ τάξης του Λυκείου εξετάζονται σε θέματα σχετικά με την ύλη της Α΄ τάξης, οι μαθητές της Β΄ τάξης του Λυκείου εξετάζονται σε θέματα σχετικά με την ύλη της Α΄ και Β΄ τάξης, ενώ οι μαθητές της Γ΄ τάξης του Λυκείου εξετάζονται σε θέματα σχετικά με την ύλη της Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξης

Η ύλη του διαγωνισμού βρίσκεται στην εγκύκλιο, την οποία μπορείτε να διαβάσετε πατώντας ΕΔΩ

Οι ενδιαφερόμενοι μαθητές θα καταθέσουν σχετική γραπτή δήλωση στο Διευθυντή του σχολείου το αργότερο μέχρι τις 10 Μαρτίου 2015. Κενή αίτηση (δήλωση) μπορούν να κατεβάσουν και να εκτυπώσουν πατώντας ΕΔΩ ή να τη ζητούν από το χημικό του σχολείου κ. Π.Δημησιάνο, ο οποίος και θα τις συλλέξει για να τις παραδώσει στη διεύθυνση.