Αγιασμός – Δευτέρα 11/9 – ώρα 10:00

Ο Αγιασμός για το νέο σχολικό έτος 2017-2018 θα γίνει τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου στις 10:00.

Αγιασμός 2016

Επιτυχόντες του 2ου ΓΕΛ στην τριτοβάθμια εκπαίδευση

Κατεβάστε τον κατάλογο των ονομάτων με τις αντίστοιχες σχολές ΕΔΩ

Οι καθηγητές του 2ου ΓΕΛ συγχαίρουν τους μαθητές τους για την επιτυχία στα ΑΕΙ και ΤΕΙ και τους εύχονται καλές σπουδές

Ανακοινώθηκε η ύλη των Πανελ. Εξετάσεων του σχ.έτους 2017-2018

Ανακοινώθηκε η ύλη των Πανελ. Εξετάσεων του σχ.έτους 2017-2018.

Το Φ.Ε.Κ. με την ύλη που αφορά τα Ημερήσια Γενικά Λύκεια

Λειτουργία γραμματείας σχολείου κατά τις θερινές διακοπές

Κατά τη διάρκεια των θερινών διακοπών το σχολείο θα είναι ανοικτό κάθε Πέμπτη από τις 09:00 μέχρι τις 13:00.

Συγκεκριμμένα στις ημερομηνίες : 6, 13, 20, 27 Ιουλίου και 3, 10, 17, 24 και 31 Αυγούστου 2017.

Κωδικοί ασφαλείας (passwords) υποψηφίων

Από σήμερα Τετάρτη 21/6/2017 θα δίνονται οι κωδικοί ασφαλείας των υποψηφίων για την υποβολή του ηλεκτρονικού μηχανογραφικού δελτίου, που αφορά την εισαγωγή στις σχολές της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης.

Οι υποψήφιοι μπορούν έρχονται στο σχολείο και να παραλαβαίνουν τους κωδικούς από τις 9:30 μέχρι τις 12:00, όλες τις καθημερινές μέχρι και την Παρασκευή 30/6/2017 και στη συνέχεια την Πέμπτη 6/7/2017 και την Πέμπτη 13/7/2017.

Έλεγχοι τελικής επίδοσης για τις Α και Β τάξεις

Οι έλεγχοι τελικής επίδοσης για τις τάξεις Α και Β θα δίνονται από την Πέμπτη 8 Ιουνίου και κατά τις ημέρες που δεν γίνονται Πανελλαδικές Εξετάσεις.

Απονομή του βραβείου στο Univ. Grenoble Alpes

Στις 17 Μαϊου, έγινε η απονομή των βραβείων του διαγωνισμού και του project Envri Plus στο Πανεπιστήμιο της Γκρενόμπλ στη Γαλλία, όπου μετέβησαν σαν εκπρόσωποι των μαθητών και των
εκπαιδευτικών, οι μαθήτριες Βασιλείου Αλίκη, Σιλάι Αγγελική και Καλαντζή Δήμητρα και η καθηγήτρια Άντα Μιχαλοπούλου.

Το ταξίδι για την απονομή και την παραλαβή του βραβείου καλύφθηκε από το σχετικό πρόγραμμα της Ε.Ε. και φυσικά αποτέλεσε άλλη μια εμπειρία ζωής και τις μαθήτριες που μπόρεσαν να παρευρεθούν στο Πανεπιστήμιο της Γκρενόμπλ, ένα από τα μεγαλύτερα της Ευρώπης.

Το σχολείο μας βραβεύτηκε με το 1ο βραβείο στην κατηγορία των λυκείων

Univ. Grenoble Alpes

Grenoble – Απονομή

Στην επιτυχία της περιβαλλοντικής ομάδας του σχολείου μας αναφέρθηκε και η τοπική εφημερίδα «Ενημέρωση» με άρθρο της

«Ενημέρωση» ( τοπική εφημερίδα )

Βραβείο

Απολυτήριες Εξετάσεις για όσους απουσίαζαν

Ανακοίνωση

Οι μαθητές της Γ” τάξης που απουσίασαν στις Απολυτήριες Εξετάσεις, οφείλουν να προσκομίσουν δικαιολογητικό ασθενείας.
Οι εξετάσεις θα γίνουν τις 25-30/5/2017 με πρόγραμμα που θα ανακοινωθεί

Από τη Διεύθυνση

Ερευνητικές εργασίες ( Projects ) 2016-2017

Ανέβηκαν μερικές και θα ανέβουν και άλλες Ερευνητικές Εργασίες στο μπλογκ του σχολείου.
Επισκεφτείτε τη σχετική σελίδα ΕΔΩ

Projects

Προθεσμία για Στρατιωτικές σχολές (19 Μαϊου)

Η προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Στρατιωτικών Σχολών ακαδημαϊκού έτους 2017-2018. Η προθεσμία υποβολής των δικαιολογητικών λήγει στις 19 Μαΐου 2017 (σφραγίδα ταχυδρομείου).

Εγκύκλιος

Υπόδειγμα Αίτησης