Ημερομηνίες που θα χορηγούνται κωδικοί για τα ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΑ

Το σχολείο θα είναι ανοιχτό για τη χορήγηση των προσωπικών κωδικών ασφαλείας ( password )
για την υποβολή των μηχανογραφικών δελτίων στις ημερομηνίες :

Πέμπτη 4/7 , Τρίτη 9/7 , Πέμπτη 11/7 , Δευτέρα 15/7

από τις 09:00 μέχρι τις 13:00

Απολυτήρια και κωδικοί μηχανογραφικών

Τα απολυτήρια θα δοθούν στους γονείς ή στους μαθητές μόνο αν είναι ενήλικοι, από το πρωί της Τρίτης 25 Ιουνίου. Παρακαλούμε νε έχετε μαζί σας ταυτότητα σε κάθε περίπτωση.
Οι κωδικοί πρόσβασης θα δίνονται στους μαθητές από τη Δευτέρα 24 ως την Παρασκευή 28 Ιουνίου από τις 09.00’ ως τις 13.00’.

Από τη Διεύθυνση

Χορήγηση ΚΩΔΙΚΩΝ για την ηλεκτρονική υποβολή μηχανογραφικών στους υποψηφίους των Πανελλαδικών Εξετάσεων του 2019

2ο Γενικό Λύκειο Κέρκυρας
Ανακοίνωση
Χορήγηση ΚΩΔΙΚΩΝ για την ηλεκτρονική υποβολή μηχανογραφικών στους υποψηφίους των Πανελλαδικών Εξετάσεων 2019 (και στους υποψηφίους με το 10%
σχ. ετ. 2017-2018) θα δίνονται από την Παρασκευή 21 Ιουνίου 2018 έως και τη Δευτέρα 15 Ιουλίου 2019 κατά τις ώρες 09:00 – 13:00.

Τα δικαιολογητικά για τον κωδικό ασφαλείας :

Οι υποψήφιοι ΓΕΛ που εξετάστηκαν φέτος, για να δημιουργήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password), θα επιδεικνύουν στο Λύκειό τους το δελτίο εξεταζομένου ή την αστυνομική τους ταυτότητα/διαβατήριο.

Σε περίπτωση εξουσιοδοτημένου από τον υποψήφιο εκπρόσωπο, θα κατατίθεται στο Λύκειο η πρωτότυπη εξουσιοδότηση, θεωρημένη για το γνήσιο της υπογραφής από αρμόδια αρχή.
Εξυπακούεται, ότι προϋπόθεση για τη συμμετοχή στη διαδικασία επιλογής είναι η απόκτηση-κατοχή τίτλου απόλυσης για όλους τους υποψηφίους ΓΕΛ.

Εξεταστικά κέντρα Ειδικών μαθημάτων

Ανακοινώθηκαν τα εξεταστικά κέντρα των Ειδικών μαθημάτων των Πανελ. Εξετάσεων.
Για να τα δείτε ακολουθήστε το σύνδεσμο : ΕΙΔΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ – ΕΞΕΤ. ΚΕΝΤΡΑ

Αποτελέσματα, Έλεγχοι και Αιτήσεις Αναβαθμολόγησης

Τα αποτελέσματα για το σχολ. έτος 2018-2019 θα ανακοινωθούν την Παρασκευή 14/6 στις 14:00

Την Τρίτη 18/6 θα δίνονται οι έλεγχοι επίδοσης των μαθητών στους γονείς και κηδεμόνες, αλλά από τις 13:00 και μετά, λόγω Πανελ.Εξετάσεων

Αιτήσεις αναβαθμολόγησης μπορούν να γίνονται από την Τρίτη 18/6 και ώρα 13:00 μέχρι και την Παρασκευή 21/6 ώρα 10:00, αλλά την Πέμπτη 20/6 το σχολείο θα είναι κλειστό λόγω εκλογών της ΕΛΜΕ.

Πανελ. Εξετάσεις 2019

Αύριο όπως είναι γνωστό ξεκινούν οι φετινές Παν.Εξετάσεις. Οι μαθητές θα πρέπει να έρχονται στο σχολείο κατά τις 7:30

Το πρόγραμμα των Εξετάσεων του 2019 βρίσκεται στο σύνδεσμο : ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝ.ΕΞ. 2019

Πρόσβαση σε ΤΕΦΑΑ, Αστυνομικές και Πυροσβεστικές σχολές

Κάντε κλικ στους συνδέσμους για μετάβαση στα σχετικά αρχεία :

1) ΤΕΦΑΑ Πρόγραμμα υγειονομικής εξέτασης και πρακτική δοκιμασία υποψηφίων ΤΕΦΑΑ ακαδημαϊκού έτους 2019-2020 με έδρα τα Ιωάννινα

ΤΕΦΑΑ Βαθμολογία αγωνισμάτων

ΠΡΟΣΟΧΗ ! Τροποποιήθηκε το πρόγραμμα υγ.εξ. και πρακτικής δοκιμασίας στα Ιωάννινα ως προς την εξέταση στην κολύμβηση. 6/6/2019

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

2) Προκήρυξη για την εισαγωγή στις Σχολές Αξιωματικών και Αστυφυλάκων με το σύστημα πανελλαδικών εξετάσεων

3) Προκήρυξη για την εισαγωγή υποψηφίων στις Σχολές Πυροσβεστικής Ακαδημίας

Εγγραφές, Επανεγγραφές και Μετεγγραφές

Από την Τετάρτη 22 Μαΐου μέχρι τη Δευτέρα 17 Ιουνίου και ακόμη από την Τρίτη 25 Ιουνίου μέχρι την Παρασκευή 28 Ιουνίου 2019 μπορούν οι μαθητές/τριες των Γυμνασίων, Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη δημοσίων και εσπερινών ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2019-20 μέσω του ηλεκτρονικού συστήματος https://e-eggrafes.minedu.gov.gr.

Για περισσότερες πληροφορίες αναφορικά με τον τρόπο εγγραφής μπορείτε να ανατρέξετε στην σχετική ενημερωτική εγκύκλιο του ΥΠΠΕΘ.

Πρόγραμμα (ενδοσχολικών εξετάσεων)

Δείτε ή κατεβάστε το πρόγραμμα των ενδοσχολικών εξετάσεων Μαϊου – Ιουνίου 2019 και για τις τρεις τάξεις, πατώντας ΕΔΩ