Λειτουργία Δ/νσης σχολείου κατά τις καλοκαιρινές διακοπές

Το γραφείο της διεύθυνσης του σχολείου θα είναι ανοικτό από τις 9:00 μέχρι τις 13:00 τις ακόλουθες ημέρες :

Πέμπτη 7/7 , 14/7 , 21/7 , 28/7 , 4/8 , 18/8 , 25/8

και κατ’εξαίρεση την Τετάρτη 10/8 ( αντί της Πέμπτης 11/8 )

Καλοκαίρι 2022 - Λειτουργία Δ/νσης

Ανακοίνωση ύλης Παν.Εξετάσεων του 2023

Ανακοινώθηκε η διδακτέα ύλη της Γ’τάξης των ΓΕΛ η οποία αποτελεί και την εξεταστέα ύλη των Πανελ.Εξ. του 2023.

Για το σχετικό Φ.Ε.Κ. ακολουθήστε το ΣΥΝΔΕΣΜΟ
Πανελ. Εξετάσεις

Υποβολή μηχανογραφικού δελτίου (Μ.Δ.) για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση και παράλληλου μηχανογραφικού δελτίου (Π.Μ.Δ.) για εισαγωγή στα ΔΙΕΚ, έτους 2022

Από την Παρασκευή 8 Ιουλίου 2022 έως την Δευτέρα 18 Ιουλίου 2022 οι υποψήφιοι, χρησιμοποιώντας τον προσωπικό κωδικό ασφαλείας τους (password) που έχουν ήδη αποκτήσει ή αποκτούν αυτές τις μέρες, θα μπορούν να επισκέπτονται την ηλεκτρονική διεύθυνση : https://michanografiko.it.minedu.gov.gr/ και να επιλέγουν το Μηχανογραφικό Δελτίο (Μ.Δ) για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση ή/ και το Παράλληλο Μηχανογραφικό Δελτίο (Π.Μ.Δ) για εισαγωγή στα Δημόσια ΙΕΚ.

Για Πληροφορίες ακολουθήστε το ΣΥΝΔΕΣΜΟ

Μηχανογραφικά

Συμμετοχή μαθητή μας στην τελική φάση της Οικονομικής Ολυμπιάδας

Ο Παύλος Αμαραντίδης μαθητής μας που αποφοίτησε φέτος από τον προσανατολισμό Οικονομίας & Πληροφορικής συμμετείχε στην τελική φάση της Οικονομικής Ολυμπιάδας που διεξήχθη την Κυριακή 3 Ιουλίου στην Αθήνα. Μπράβο στον Παύλο και καλή επιτυχία στη σχολή που θέλει να πετύχει.

Βαθμοί στα Ειδικά μαθήματα

Την Τετάρτη 6-7-2022 θα εκδοθούν οι βαθμοί στα ειδικά μαθήματα στα οποία εξετάστηκαν οι υποψήφιοι.
Οι καταστάσεις θα εκτυπωθούν και θα αναρτηθούν στο σχολείο, προς ενημέρωση των υποψηφίων.

Επίσης, οι υποψήφιοι θα μπορούν να βρίσκουν τη βαθμολογία τους στην ιστοσελίδα

πληκτρολογώντας τον 8-ψήφιο κωδικό τους και τους 4 αρχικούς χαρακτήρες από το επώνυμο, το όνομα, το πατρώνυμο και το μητρώνυμο του υποψηφίου σε κεφαλαίους χαρακτήρες. Παράλληλα θα γνωστοποιηθούν οι βαθμοί στους υποψηφίους με τη διαδικασία μέσω μηνύματος στο κινητό τους τηλέφωνο (sms).

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Συμπληρωματικές προκηρύξεις διαγωνισμών για την εισαγωγή στις σχολές της Πυροσβεστικής και στις Στρατιωτικές σχολές

Ενημέρωση σχετικά με συμπληρωματικές προκηρύξεις διαγωνισμών για την εισαγωγή στις σχολές της Πυροσβεστικής και στις Στρατιωτικές σχολές.

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΣΧΟΛΕΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΧΟΛΕΣ ΤΗΣ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΉΣ

Ηλεκτρονικές αιτήσεις εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής και μετεγγραφής σε ΓΕ.Λ. – ΕΠΑ.Λ. – Π.ΕΠΑ.Λ.

Από τις 24 Ιουνίου 2022 και ώρα 10:00 έως και τις 7 Ιουλίου 2022 και ώρα 23:59, όσοι/-ες επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερήσιων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. -ΕΠΑ.Λ. και ημερήσιων Π.ΕΠΑ.Λ., θα μπορούν να υποβάλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση» για το σχολικό έτος 2022-2023.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

ή μέσω της διαδικτυακής πύλης

συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία.

Μηχανογραφικό και Παράλληλο Μηχανογραφικό / Κωδικός ασφαλείας

Από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώνεται ότι οι υποψήφιοι (ΓΕΛ- ΕΠΜ) που ενδιαφέρονται να υποβάλουν Μηχανογραφικό Δελτίο (ΜΔ) ή και Παράλληλο Μηχανογραφικό Δελτίο ( Π.Μ.Δ ) θα μπορούν να απευθύνονται στο Λύκειό τους από την Τρίτη 21 Ιουνίου μέχρι και την Πέμπτη 30 Ιουνίου 2022 για να αποκτήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password).
Στις ίδιες ημερομηνίες μπορούν να απευθύνονται στο Λύκειό τους και οι φετινοί τελειόφοιτοι που δεν έχουν υποβάλει αίτηση δήλωση για συμμετοχή στις πανελλαδικές εξετάσεις έτους 2022, προκειμένου να δημιουργήσουν κωδικό ασφαλείας (password) για την υποβολή Π.Μ.Δ.
Σημειώνεται ότι οι διαδικασίες για την υποβολή Μηχανογραφικού Δελτίου (Μ.Δ.) και Παράλληλου Μηχανογραφικού Δελτίου(Π.Μ.Δ.) έτους 2022 θα ξεκινήσουν από την Τρίτη 21 Ιουνίου και θα ολοκληρωθούν περί τα μέσα Ιουλίου.

Για το σχετικό έγγραφο ακολουθήστε το ΣΥΝΔΕΣΜΟ

Μηχανογραφικό και Παράλληλο Μηχανογραφικό

«Εξέταση ατόμων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες στα Ειδικά Μαθήματα 2022».

Επισημαίνεται ότι, σε περίπτωση που χρειάζεστε οποιαδήποτε διευκρίνιση, δεν θα πρέπει να απαντήσετε στο παρόν ηλεκτρονικό μήνυμα αλλά να χρησιμοποιήσετε τα στοιχεία που αναγράφονται στις «Πληροφορίες» του ΕΓΓΡΑΦΟΥ.

ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022 (ασθενείς)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022 (ασθενείς)

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΜΑΘΗΜΑ ΤΑΞΗ

ΤΡΙΤΗ 14.06.2022 10.00’ ΦΥΣΙΚΗ Α