images

Με τον πιο όμορφο τρόπο έκλεισε η φετινή σχολική χρονιά στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Αμυνταίου. Με μια μικρή τελετή αποχαιρετίσαμε τα αστέρια της ΣΤ΄ τάξης του σχολείου μας. Πολλή συγκίνηση, δάκρυα, αλλά και υπέροχες στολές για τα παιδιά της Στ΄ τάξης που αποχαιρετίσαμε σήμερα, αναμνηστικά, χορός, τραγούδι και πεντανόστιμα εδέσματα… ήταν  μέρος του αποχαιρετισμού αυτού!

Οι μαθητές, οι μαθήτριες του 2ου Δημοτικού Σχολείου Αμυνταίου και ο Σύλλογος Διδασκόντων ευχαριστούμε θερμά τον δραστήριο, ακούραστο, ευφάνταστο και δημιουργικό  Σύλλογο Γονέων του σχολείου μας για τις όμορφες στιγμές που μας χάρισε σήμερα και που είναι πάντα δίπλα μας σε κάθε μας ανάγκη!!!!

Υπέροχοι γονείς σας ευχαριστούμε πολύ!!!

Κάνατε τη λήξη των μαθημάτων και την αποφοίτηση των παιδιών αξέχαστη!!!

Λιόβα, Ελένη, Άλκη, Βασίλη, Ραφαήλ, Αλεξία, Πέτρο, Βαγγέλη, Πετρούλα, Δημήτρη, Λεωνίδα, Στεφανία, Μάξιμε και Κατερίνα μας, πειραχτήρια του σχολείου μας θα μας λείψετε.

Θα έχετε πάντα μια ξεχωριστή θέση στην καρδιά όλων μας, των δασκάλων σας και  των συμμαθητών σας!!!

Από όλους εμάς τους δασκάλους σας έχετε χίλιες ευχές, για προσωπική χαρά και ευτυχία, καλή πρόοδο και συνέχεια στις σπουδές σας, καλή τύχη στη ζωή και στις επιλογές σας!!!

Καλή συνέχεια στο ταξίδι της ζωής σας!

Τα όμορφα είναι μπροστά σας!!!

Καλό καλοκαίρι!!!