Λήξη μαθημάτων εκπαιδευτικού ομίλου “Τη Μουσική γνωρίζω και αγαπώ”

1 ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΟΜΙΛΟΥ

Μια υπέροχη συνεργασία και μια πολύ όμορφη εμπειρία ολοκλήρωσε τον κύκλο της, αφήνοντας σε όλους τους συμμετέχοντες συγκίνηση, ικανοποίηση και ενθουσιασμό!! Πραγματοποιήθηκε  την Τρίτη, 7 Ιουνίου 2022 η λήξη μαθημάτων του εκπαιδευτικού ομίλου του 2ου Δημοτικού Σχολείου Αμυνταίου

“Τη Μουσική γνωρίζω και αγαπώ”

μέσα σε κλίμα συγκίνησης, αλλά και μεγάλης χαράς, παρουσία της Αντιδημάρχου Παιδείας και Πολιτισμού του Δήμου Αμυνταίου, κ.Γυρίκη Ελένης, του Προέδρου της Ενιαίας Σχολικής Επιτροπής του Δήμου μας, κ. Λυπίτκα Νίκου, του Διευθυντή του Μουσικού Γυμνασίου Αμυνταίου, κ.Οικονόμου Νίκου και των γονέων των παιδιών που συμμετείχαν στον όμιλο.

8 1

11

Μια ιδέα που αγκαλιάστηκε με μεγάλο ενθουσιασμό από το Μουσικό Γυμνάσιο, τον Διευθυντή του, αλλά και τους εξαιρετικούς συνεργάτες του, τους καθηγητές του Μουσικού Γυμνασίου. Νίκο Οικονόμου, Γιάννη Ρουκούδη, Σοφία Συμεωνίδου, Μαρία Ξανθοπούλου, Μαρία Αρουσάνοβα, Νίκο Σερέφα & Ελένη Σίσιου σας ευχαριστούμε θερμά.

15

10 9

1 2    7

Πολύτιμη ήταν και η συμβολή και η έμπρακτη υποστήριξη της εξαίρετης μουσικού του 2ου Δημοτικού Σχολείου Αμυνταίου, κ. Σκριμπόνη Χρύσας.

3 2

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσοι βοηθήσατε, να μετουσιωθεί μια ιδέα σε μια εμπειρία πολύτιμη, που απόλαυσαν οι μαθητές και οι μαθήτριες του ομίλου.

2 2

4 1

12    6 1

“Κανόνες και Όρια μεταξύ Σχολείου και Γονέων”

Την Τρίτη, 7 Ιουνίου 2022 λίγο πριν ολοκληρωθεί η φετινή σχολική χρονιά, η οποία λόγω COVID δεν μας επέτρεψε να αναπτύξουμε έναν πιο προσιτό, φιλικό και κοινωνικό δίαυλο επικοινωνίας, γονείς μαθητών & μαθητριών της Α΄, Β΄ & Γ΄τάξης του 2ου Δημοτικού Σχολείου Αμυνταίου, είχαν μια ενδιαφέρουσα και εποικοδομητική συζήτηση  με τον Κοινωνικό Λειτουργό της ΕΔΥ του σχολείου μας, κ.Δημήτρη Λαμπρόπουλο με θέμα “Κανόνες και Όρια μεταξύ Σχολείου και Γονέων”. Τον ευχαριστούμε θερμά.
IMG 5812
IMG 5813
IMG 5814
IMG 5815
IMG 5817
IMG 5818

«Ασφαλής Πλοήγηση στο Διαδίκτυο»

IMG 5752

Την Δευτέρα, 6 Ιουνίου 2022 πραγματοποιήθηκε ομαδική ενημέρωση από την Ψυχολόγο Παιδιού και Εφήβου (MSc), Σοφία Χαρισοπούλου των  μαθητών και  μαθητριών της  Ε΄ και  ΣΤ΄τάξης με θέμα την «Ασφαλή Πλοήγηση στο Διαδίκτυο». Ήταν μια πολύ ευχάριστη και ενδιαφέρουσα συζήτηση και εποικοδομητική αλληλεπίδραση των παιδιών με την κα Χαρισοπούλου. Την ευχαριστούμε θερμά.

IMG 5759

IMG 5751