Πρόσκληση 3ης Επιμορφωτικής Συνάντησης

1

Το 2ο Δημοτικό σχολείο Αμυνταίου Φλώρινας εφαρμόζοντας διαδικασίες εσωτερικής αξιολόγησης, ως προς τη λειτουργία και την ποιότητα του παρεχόμενου εκπαιδευτικού έργου του, σχεδίασε και υλοποιεί, σε συνεργασία με το Δημοτικό σχολείο Λεχόβου, μία σειρά ενδοσχολικών επιμορφωτικών δράσεων. Οι δράσεις αυτές αποσκοπούν στη βελτίωση της ποιότητας της λειτουργίας του σχολείου ως επαγγελματικής κοινότητας μάθησης που προωθεί την επαγγελματική ανάπτυξη των εκπαιδευτικών.

Στο πλαίσιο αυτό προσκαλεί τον Σύλλογο Διδασκόντων του 2ου Δημοτικού σχολείου Αμυνταίου και τον Σύλλογο Διδασκόντων του Δημοτικού σχολείου Λεχόβου να συμμετέχουν στην 3η δίωρη επιμόρφωση που θα γίνει από τον κ. Ιωάννη Κασκαμανίδη, ΣΕΕ, ΠΕΚΕΣ Δυτικής Μακεδονίας, με θέμα «Κάνοντας Ιστορία με ψηφιακά μέσα. Το παράδειγμα των Μαθησιακών Αντικειμένων του Φωτόδεντρου».

Η επιμόρφωση θα γίνει την Τρίτη, 01/03/2022, στις 18:00 μ.μ., μέσω της πλατφόρμας τηλεκπαίδευσης του Υπουργείου Παιδείας (Webex Meetings) για τα σχολεία της πρωτοβάθμιαςWebex Meetings) για τα σχολεία της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης, στον σύνδεσμο https :// minedu – primary 2. webex . com / meet / ttnfy 17 .