Διάφορες εκπαιδευτικές δραστηριότητες, μαθητικοί διαγωνισμοί και φεστιβάλ

9 Δεκεμβρίου, 2022 clalas99

Έγκριση Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Κυβερνοασφάλειας

Έγκριση 2ου Μαθητικού Διαγωνισμού Ιστορίας με τίτλο «ἱστορεῖν: η ελληνική και ευρωπαϊκή ιστορία από την Αρχαιότητα έως τη σύγχρονη εποχή» των Ιδιωτικών Εκπαιδευτηρίων Αντωνόπουλου «Εκπαιδευτική Αναγέννηση»

Έγκριση διενέργειας του Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού για συμμετοχή στην Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών (EOES 2023)

Έγκριση αιτήματος για υλοποίηση εκπαιδευτικών προγραμμάτων του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού

Έγκριση του μαθητικού διαγωνισμού με τίτλο “22η Ευρωπαϊκή Συνάντηση Νεανικής Οπτικοακουστικής Δημιουργίας-Camera Zizanio”

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΤΗΣ ΔΡΑΣΗΣ “ΣΠΟΥΔΑ…ΖΩ” ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

Τριήμερο εκδηλώσεων με τίτλο «Παίζω – Ανακαλύπτω – Δημιουργώ» στις 16, 17 και 18 Δεκεμβρίου 2022

Αλλαγή ημερομηνίας διεξαγωγής του 5ου Διαγωνισμού Γρίφων Μαθηματικών και Λογικής, των Ιδιωτικών Εκπαιδευτηρίων Αντωνόπουλου «Εκπαιδευτική Αναγέννηση»

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  Ασφάλεια στο διαδίκτυο ,Βίντεο ,Διαγωνισμοί ,Διατροφή ,Δραστηριότητες ,Εκπαιδευτικά Προγράμματα ,Εκπαιδευτικοί ,Ιστορία ,Μαθηματικά ,Μαθητές/Μαθήτριες ,Μαθητικό φεστιβάλ ,Μαθητικοί αγώνες ,Σχολικές δραστηριότητες ,Σχολικός Επαγγελματικός Προσανατολισμός (Σ.Ε.Π.) ,Ταινίες μικρού μήκους ,Υγεία ,Φυσικές επιστήμες .

Τα σχόλια δεν επιτρέπονται.