Πολλά συγχαρητήρια στο σχολείο μας για την απονομή της ετικέτας e-Twinning Σχολείου! Σύμφωνα με τη διαδικασία αίτησης για τη συγκεκριμένη ετικέτα, αξιολογούνται, τόσο η ύπαρξη εκπαιδευτικών που εκπονούν ομαδικά συνεργατικά εξ’ αποστάσεως έργα e-Twinning, όσο και ο προσανατολισμός και οι δράσεις του σχολείου στον καίριο τομέα της πλοήγησης με ασφάλεια στο διαδίκτυο. Σήμερα λοιπόν, είχαμε τα ευχάριστα νέα! Μπράβο και πάλι σε όλους τους συναδέλφους, που συντόνισαν, εκπόνησαν ή συνέβαλαν με τον οποιονδήποτε τρόπο σε όλες αυτές τις αξιόλογες προσπάθειες, στα παιδιά που αποτελούν την ψυχή και τους αποδέκτες τους και ευχόμαστε η κοινότητα των e-Twinners του σχολείου μας να μεγαλώνει, χρόνο με το χρόνο!
Η Διευθύντρια του Σχολείου                                                                        Ο Σύλλογος Διδασκόντων
Κεφαλίδου Φωτεινή
Η Ανακοίνωση:
“Congratulations! Your school has been awarded with the eTwinning School Label 2021-2022 and this is a great achievement by the eTwinning team in your school!
The official announcement will be made on the eTwinning.net Portal this week and on other eTwinning and European Commission’s news channels.
Congratulations again for being an example for all the other schools: we count on your dedication and commitment to promote eTwinning and its values, which are represented by the eTwinning Schools’ mission which you can download here: https://www.etwinning.net/files/etwinningschool/etwinning_school_mission.pdf.”
“Συγχαρητήρια! Το σχολείο σας έχει βραβευτεί με την ετικέτα eTwinning School 2021-2022 και αυτό είναι ένα μεγάλο επίτευγμα από την ομάδα του eTwinning στο σχολείο σας!
Η επίσημη ανακοίνωση θα γίνει στην πύλη του eTwinning.net αυτήν την εβδομάδα και σε άλλα κανάλια ειδήσεων του eTwinning και της Ευρωπαϊκής Επιτροπής.
Συγχαρητήρια και πάλι για το παράδειγμα που αποτελείτε για όλα τα άλλα σχολεία: στηριζόμαστε στην αφοσίωση και τη δέσμευσή σας να προωθήσετε το eTwinning και τις αξίες του, οι οποίες αντιπροσωπεύονται από την αποστολή του eTwinning Schools την οποία μπορείτε να κατεβάσετε εδώ: https://www.etwinning.net /files/etwinningschool/etwinning_school_mission.pdf.”
The eTwinning Team