1ο Δημοτικό Σχολείο Ωραιοκάστρου                                                       Ωραιόκαστρο, 25/09/2020

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες του σχολείου μας,

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσουμε ότι μετά και την τοποθέτηση των εκπαιδευτικών ειδικοτήτων που ολοκληρώθηκε σήμερα Παρασκευή 25/09/2020 το ολοήμερο πρόγραμμα θα λειτουργήσει σε πλήρη ανάπτυξη από τη Δευτέρα 28/09/2020. Δηλαδή έως τις 3:00 για όσους μαθητές έχουν δηλώσει ώρα αποχώρησης 3:00 και έως τις 4:00 για όσους μαθητές έχουν δηλώσει ώρα αποχώρησης 4:00. Η πρωινή ζώνη συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά. Εγγραφές τόσο για την πρωινή ζώνη όσο και για το ολοήμερο μπορούν να γίνονται έως και σήμερα Παρασκευή 25/09/2020. Θα παρακαλούσαμε, όσο αυτό είναι εφικτό, να είστε ακριβείς στην ώρα προσέλευσης και αποχώρησης καθόλη τη διάρκεια λειτουργίας του σχολείου.

Όσο αφορά τα μέτρα προστασίας, σας ενημερώνουμε ότι όλοι οι μαθητές κάνουν φιλότιμες προσπάθειες για να τα ακολουθούν. Ας είμαστε υπομονετικοί και ας τα επαναλαμβάνουμε συχνά το σπίτι. Να είστε βέβαιοι ότι όλοι προσπαθούμε για το καλύτερο.

Η Διευθύντρια του Σχολείου

Φωτεινή Κεφαλίδου