Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων 1ου Δημοτικού Σχολείου Ωραιοκάστρου
Α. Τα μνημεία της Θεσσαλονίκης κοσμούν το σχολείο μας με την υπογραφή του σκιτσογράφου Δημήτρη Νικολαΐδη!
Β. Καλλωπισμός του σχολείου από το σύλλογο.
Α. Πριν μερικούς μήνες ο σκιτσογράφος και μπαμπάς του σχολείου μας, Δημήτρης Νικολαΐδης, πρότεινε και προθυμοποιήθηκε να αποτυπώσει στα κιμπο του σχολείου μας κάποια μνημεία της Θεσσαλονίκης. Από σήμερα λοιπόν μνημεία όπως ο Λευκός Πύργος, ο πύργος του ΟΤΕ, η Ροτόντα, η εκκλησία του Αγίου Δημητρίου, η εκκλησία της Αγίας Σοφίας, οι ομπρέλες του Ζογγολόπουλου, η αψίδα του Γαλέριου, η Βρύση στο Τσινάρι και τα Κάστρα κοσμούν το σχολείο μας!!!
Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Νικολαΐδη που αφιέρωσε εθελοντικά το Σαββατοκύριακό του και με το ταλέντο του, το μεράκι του και τα πινέλα του ομόρφυνε το σχολείο μας. Πραγματικά το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό τόσο από άποψη καλαισθησίας όσο και από άποψη θεματικού περιεχομένου!
Β. Ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων με χρώματα και υλικά που μας διέθεσε η σχολική επιτροπή πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης έβαψε το εξωτερικό μέρος των κιμπο, τα παγκάκια του σχολείου, τα κουτσό, τις βρύσες και την πόρτα εισόδου.
Ευχαριστούμε πολύ τη μαμά που παρευρισκόταν στο χώρο του σχολείου και πρόθυμα βοήθησε στο βάψιμο!!!
Ευχαριστούμε τη σχολική επιτροπή πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης για τη διάθεση των υλικών!
Οι εργασίες βέβαια δεν τελειώνουν εδώ…έπεται συνέχεια..