cropped 14560242 673122849510750 8098962241240570760 o 1

syllogos-goneon normal

Χριστουγεννιάτικο bazaar

Αγαπητοί γονείς,
το Δ.Σ. του συλλόγου μας πρόκειται να διοργανώσει Χριστουγεννιάτικο Bazaar για την ενίσχυση του ταμείου μας. Στην προσπάθειά μας αυτή, παρακαλούμε να είστε δίπλα μας με την δική σας προσωπική προσφορά. Αυτή μπορεί να είναι αντικείμενα τα οποία θα δημιουργήσετε μόνοι σας ή αντικείμενα που θέλετε να δωρίσετε για να πουληθούν προς όφελος του σχολείου. Για αυτό τον λόγο σας καλούμε την Πέμπτη 14 Νοεμβρίου και ώρα 18:00 στο σχολείο για να συζητήσουμε τις προθέσεις μας αλλά και τις δικές σας και να προγραμματίσουμε μαζί την εκδήλωση αυτή. Όσοι από εσάς επιθυμείτε να συμμετέχετε στην δράση αυτή αλλά δεν μπορείτε να παραβρεθείτε στην συνάντησή μας παρακαλείσθε να επικοινωνήσετε με τα παρακάτω μέλη του συλλόγου μας.
Λυμπέρη Στέλλα  τηλ. 2310776753, 6975836193
Καλογήρου Ευαγγελία τηλ. 2310694633, 6932571202
Ευχαριστούμε. Για το Δ.Σ.
Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                   Η Γ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ        ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
syllogos-goneon normal

Λαχειοφόρος για την ενίσχυση της βιβλιοθήκης

Το βιβλίο που έχεις διαβάσει και δεν το χρειάζεσαι άλλο μπορείς να το χαρίσεις στο σχολείο σου, ώστε κάποιος άλλος να το διαβάσει.
Το Δ.Σ. του συλλόγου μας σας καλεί στη δωρεά βιβλίων για την ενίσχυση της βιβλιοθήκης του σχολείου μας με έναν πρωτότυπο και ανταποδοτικό τρόπο. Ο σύλλογος πρόκειται να προβεί στην λαχειοφόρο κλήρωση ενός ποδηλάτου και δικαίωμα συμμετοχής στην κλήρωση έχουν όσοι μαθητές δωρίσουν τουλάχιστον ένα βιβλίο, λογοτεχνικό ή εκπαιδευτικό για μαθητές δημοτικού στη βιβλιοθήκη. Κάθε βιβλίο θα αντιστοιχεί σε έναν λαχνό. Όσα περισσότερα βιβλία χαρίσει κάποιος τόσους λαχνούς θα πάρει. Τα βιβλία μπορεί να είναι μεταχειρισμένα αλλά σε καλή κατάσταση και θα τα παραλαμβάνουν τα μέλη του συλλόγου μας από το χώρο του σχολείου κάθε μέρα από τη Δευτέρα 11 Νοεμβρίου εως και την Παρασκευή 15 Νοεμβρίου στο  πρώτο  διάλειμμα. Η κλήρωση θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 15 Νοεμβρίου στο σχολείο παρουσία όλων των μαθητών. Αν κάποιος μαθητής επιθυμεί να χαρίσει κάποιο παλιό επιτραπέζιο παιχνίδι το οποίο είναι σε καλή κατάσταση πάλι θα λάβει έναν λαχνό. Τέλος έναν λαχνό επιπλέον θα πάρει κάθε μαθητής ο οποίος έχει τακτοποιήσει την συνδρομή του στο σύλλογο. Ελπίζουμε η παραπάνω ανταποδοτική διαδικασία να βρει ανταπόκριση στους μαθητές μας.
Για το Δ.Σ.
Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                              Η Γ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ                    ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ

Υποστηριζόμενο από blogs.sch.gr & Θέμα βασισμένο στο Lovecraft από τον Anders Norén