Επιλογή διαφορετικής β΄ ξένης Γλώσσας στο Γυμνάσιο

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με το με αριθμ. Πρωτ. Φ.52/38300/Δ1/17-3-2020 έγγραφο του ΥΠΑΙΘ, οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών που θα φοιτήσουν κατά το σχολ. έτος 2020-21 στην Α΄ τάξη του Γυμνασίου, μπορούν κατ’ εξαίρεση, όποιοι/ες έχουν λόγους να επιλέξουν στο Γυμνάσιο διαφορετική β΄ ξένη Γλώσσα από αυτή που διδάχθηκαν στο Δημοτικό Σχολείο οι μαθητές, να υποβάλουν αιτιολογημένη γραπτή αίτηση μέχρι την 4η Ιουνίου 2020.

Η κατάθεση της αίτησης στη Δ/νση του σχολείου μπορεί να γίνει μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με τη Διευθύντρια του Σχολείου για συνεννόηση για την ώρα προσέλευσης, προς αποφυγήν συγχρωτισμού (τηλ. επικ. 2296033195)

Κατά την προσέλευση στον χώρο του σχολείου, παρακαλούμε να τηρούνται τα απαραίτητα μέτρα (μάσκα, γάντια)

Η Διευθύντρια του σχολείου