Ομιλία-Συζήτηση
Σήμερα 22 Απριλίου στις 18:00 πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του κτηρίου Ομιλία-Συζήτηση με θέμα: “Όρια στην προσχολική ηλικία: ασφάλεια ή περιορισμός” . Η εισήγηση του θέματος πραγματοποιήθηκε από την κ Δήμου Ελένη- Μαρία, Ψυχολόγο, Επιστημονικό Στέλεχος του Κέντρου Πρόληψης Δίολκος.
Η πρόσκληση αφορούσε όλους τους γονείς και κηδεμόνες όλων των παιδιών που φοιτούν στα 4 συστεγαζόμενα νηπιαγωγεία.
Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν γονείς και εκπαιδευτικοί όλων των σχολείων.
Η κ. Δήμου παρουσίασε με επιστημονικό και περιεκτικό τρόπο το θέμα και στην συνέχεια απάντησε σε ερωτήματα των γονέων και βοήθησε με τις παρεμβάσεις και τις συμβουλές της, ζητήματα που αναδυθήκαν από την συζήτηση.
Ένα απόγευμα με μία πολύ εποικοδομητική και ενδιαφέρουσα εκδήλωση για όλους τους ενήλικους που συμμετείχαν.