Τρέχω για το ΕΥ

ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Πανελλαδική Σχολική Σκυταλοδρομία

«Τρέχω για το ΕΥ».

Στο πλαίσιο της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας αθλητισμού, τα Δημοτικά, Γυμνάσια και Λύκεια όλης της χώρας συμμετείχαν στην πανελλαδική σχολική σκυταλοδρομία με θέμα «Τρέχω για το ΕΥ» (ΕΥζειν-ΕΥτυχία-Ευσυνειδησία-ΕΥαγωνίζεσθαι-ΕΥρωστία-ΕΥημερία-ΕΥθύνη-ΕΥγένεια).

Οι μαθητές/μαθήτριες έτρεξαν μια συμβολική διαδρομή, διαλέγοντας για ποιο ΕΥ τρέχουν.

Το σχολείο μας επέλεξε το ΕΥ της Ευρωστίας και έτρεξε φωνάζοντας το δικό του motto για τη σκυταλοδρομία:

Σηκώνομαι και τρέχω,

Σκυταλοδρομώ,

Το ΕΥρωστο το ΕΥ,

Το κυνηγώ!

Μπορείτε να δείτε την ανάρτηση μας στον «χάρτη της ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑΣ ΤΟΥ ΕΥ» που θα βρείτε στην ιστοσελίδα του BE ACTIVE https://gga.gov.gr/component/article/253-beactive/1789-beactive-hellas

Ο χάρτης της σκυταλοδρομίας του «ΕΥ» δείχνει ολόκληρη την επικράτεια και τα σχολεία εμφανίζονται στον χάρτη με μικρά σημαιάκια, ανάλογα με το θέμα του ΕΥ που το κάθε σχολείο έχει επιλέξει.

Μπράβο σε όλες τις μαθήτριες και μαθητές μας για την ενθουσιώδη συμμετοχή τους!