Η Α΄ και Β΄ τάξη δίνει χαρά στους φιλοξενούμενους του γηροκομείου “Μέγας Βασίλειος”(vid)

Στα πλαίσια του προγράμματος δεξιοτήτων του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής (ΙΕΠ), με θέμα τον εθελοντισμό, το σχολείο μας και ιδιαίτερα η Α΄ και Β΄ τάξη, είχαν την έμπνευση να δημιουργήσουν ένα χορευτικό καρναβαλικό βίντεο, με σκοπό να διασκεδάσουν και χαροποιήσουν τους φιλοξενούμενους του γηροκομείου “Μέγας Βασίλειος”, με την ευκαιρία της αποκριάς.
Δεδομένων των συνθηκών η φυσική μας παρουσία θεωρείται απαγορευμένη, αλλά η διάθεση μας για προσφορά έμεινε αλώβητη.
Με την υπόσχεση ότι με την άρση των μέτρων θα βρεθούμε κοντά τους με την πρώτη ευκαιρία, θα θέλαμε να τους ευχηθούμε καλές αποκριές, κουράγιο για την αντιμετώπιση των δυσκολιών που αναδύθηκαν εξ αιτίας της πανδημίας και υγεία σε όλους.

Την επιμέλεια είχαν οι μαθητές και μαθήτριες Α΄ και Β΄ τάξης, οι καθηγήτριες Φυσικής Αγωγής Μαρία Πρωίου και Σοφία Ράλλη ενώ την επιμέλεια του video και των φωτογραφιών είχε ο δάσκαλος του Α1 κ. Ευστάθιος Παπαδόπουλος.