Κυνηγοί… μπαταριών!!!

heroes 1

Το σκεφτήκαμε και το συζητήσαμε και το αποφασίσαμε ότι θα πάρουμε μέρος στο 1ο Μεγάλο Σχολικό Τουρνουά Ανακύκλωσης Μπαταριών!!!

Το τουρνουά είναι μια πρωτοβουλία της ΑΦΗΣ και της Οργάνωσης Γης.

heroes 1

-Τι είναι οι Μεγάλοι Μικροί Κυνηγοί;

-Οι Μεγάλοι-μικροί κυνηγοί είναι μια δράση ευαισθητοποίησης των μαθητών απέναντι στην ανακύκλωση μπαταριών.
Στόχο έχει τη συστηματική επιμόρφωση των παιδιών με διαδραστικό τρόπο, ώστε να τα καθοδηγήσει στην ευσυνείδητη συλλογή χρησιμοποιημένων μπαταριών στους κάδους ΑΦΗΣ.
Στη δράση αυτή μπορεί να συμμετέχει όλη η οικογένεια, συγκεντρώνοντας σε ειδικό σημείο στο σπίτι όλες τις χρησιμοποιημένες μπαταρίες, προτού αυτές καταλήξουν στον Κάδο ΑΦΗΣ του σχολείου.

Μεγάλοι Μικροί Κυνηγοί – Βίντεο

Ξεκινάμε, λοιπόν, και μαζεύουμε άδειες μπαταρίες, τις φέρνουμε στο Σχολείο και τις ρίχνουμε στον ειδικό κάδο ΑΦΗΣ, που θα υπάρχει στο γραφείο. ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΕΠΑΘΛΑ!!!

Δείτε λεπτομέρειες στην ιστοσελίδα του τουρνουά:https://www.afis-kinigoi.gr/#drasi

Καλή μας επιτυχία και ξεκινάμε απόοοοοοοοο ΤΩΡΑΑΑΑΑΑ!!!  😆  😆  😆