Κυνηγοί… μπαταριών!!!

heroes 1

Το σκεφτήκαμε και το συζητήσαμε και το αποφασίσαμε ότι θα πάρουμε μέρος στο 1ο Μεγάλο Σχολικό Τουρνουά Ανακύκλωσης Μπαταριών!!!

Το τουρνουά είναι μια πρωτοβουλία της ΑΦΗΣ και της Οργάνωσης Γης.

heroes 1

-Τι είναι οι Μεγάλοι Μικροί Κυνηγοί;

-Οι Μεγάλοι-μικροί κυνηγοί είναι μια δράση ευαισθητοποίησης των μαθητών απέναντι στην ανακύκλωση μπαταριών.
Στόχο έχει τη συστηματική επιμόρφωση των παιδιών με διαδραστικό τρόπο, ώστε να τα καθοδηγήσει στην ευσυνείδητη συλλογή χρησιμοποιημένων μπαταριών στους κάδους ΑΦΗΣ.
Στη δράση αυτή μπορεί να συμμετέχει όλη η οικογένεια, συγκεντρώνοντας σε ειδικό σημείο στο σπίτι όλες τις χρησιμοποιημένες μπαταρίες, προτού αυτές καταλήξουν στον Κάδο ΑΦΗΣ του σχολείου.

Μεγάλοι Μικροί Κυνηγοί – Βίντεο

Ξεκινάμε, λοιπόν, και μαζεύουμε άδειες μπαταρίες, τις φέρνουμε στο Σχολείο και τις ρίχνουμε στον ειδικό κάδο ΑΦΗΣ, που θα υπάρχει στο γραφείο. ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΕΠΑΘΛΑ!!!

Δείτε λεπτομέρειες στην ιστοσελίδα του τουρνουά:https://www.afis-kinigoi.gr/#drasi

Καλή μας επιτυχία και ξεκινάμε απόοοοοοοοο ΤΩΡΑΑΑΑΑΑ!!!  😆  😆  😆

Έτοιμοι για τα Χριστούγεννα!!!

IMG 4877

Διακοσμητική μανία επικράτησε αυτή τη βδομάδα στο Σχολείο μας με τον ερχομό του πιο εορταστικού μήνα, του Δεκεμβρίου!!!

Οι αίθουσές μας γέμισαν με δέντρα, λαμπάκια, στολίδια, χρυσόσκονες, αστέρια, γέλια, αγάπη και ζεστασιά!

Είμαστε μέσα στο χριστουγεννιάτικο κλίμα για τα καλά και περιμένουμε με ενθουσιασμό τις γιορτές!!!

Ευχαριστούμε θερμά τον φανταστικό Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας για τα χριστουγεννιάτικα δέντρα και τις σόμπες που μας χάρισε!