tempImageOqQPRt

Ήρθε ο Αϊ-Βασίλης!!!

Σήμερα το πρωί το σχολείο μας γέμισε με τις όμορφες φωνές των μαθητών του τμήματος Γερμανικών που έψαλλαν τα κάλαντα του Αγίου Νικολάου, ο οποίος, σύμφωνα με τη γερμανική παράδοση, είναι αυτός που φέρνει τα δώρα στα παιδιά.

Συγχαρητήρια στους μαθητές και στη δασκάλα μας των Γερμανικών, την κυρία Αγγελική!

Και λίγο αργότερα…

Φαίνεται ήμασταν τα καλύτερα παιδιά φέτος και ο Αϊ-Βασίλης μάς επισκέφθηκε νωρίτερα! Έκανε την εμφάνισή του ξαφνικά στο προαύλιό μας με τον σάκο και την κουδούνα του, έξυσε τη μακριά γενειάδα του και μπήκε σε όλες τις τάξεις να μοιράσει δώρα, μαζί με την Αγιοβασιλίτσα και το Ξωτικό του. Ξετρελαθήκαμε από τη χαρά μας!!!

Άγιε Βασίλη, σε ευχαριστούμε κι ευχόμαστε να μας ξανάρθεις του χρόνου!!!

tempImageOqQPRt IMG 4998 IMG 4999 IMG 5001

Η Β’2 τάξη για την Παγκόσμια Ημέρα των Ατόμων με Αναπηρία 3-12-2021

Στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας των Ατόμων με Αναπηρία, την Παρασκευή 3-12-2021 πραγματοποιήθηκε χορευτική παράσταση από την ομάδα ΔΑΓΙΠΟΛΗ (την οποία αποτελούν κυρίως άτομα με αναπηρία), που διοργάνωσε ο ΣΕΕ κ. Παρασκευόπουλος Μαρίνος.

Μετά την παράσταση έγινε συζήτηση για τα άτομα με αναπηρία. Στη συνέχεια οι μαθητές δημιούργησαν ατομικές ζωγραφιές με υπέροχα μηνύματα, με τις οποίες στο τέλος φτιάξαμε ομαδική αφίσα.

οθόνης 2021 12 15 092558