Η Εκπαιδευτική Τηλεόραση στη Βουλή Τηλεόραση Σάββατο 6/6/2020

Δείτε το Σάββατο 6/6/2020 στις 17:00 μια εκπομπή της Εκπαιδευτικής Τηλεόρασης για την Ασφάλεια στο Διαδίκτυο στη Βουλή Τηλεόραση.

Σε συνεργασία με το Διαπεριφερειακό Θεματικό Δίκτυο «Ασφάλεια στο Διαδίκτυο».

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 6_6_2020

Μαθαίνουμε στο σπίτι καθημερινά στην ΕΡΤ2, 10-11:30πμ

Πρόγραμμα στην ΕΡΤ2: Καθημερινά στις 10-11πμ

Οι εκπομπές κατ’ απαίτηση (on demand)

Βλέπουμε Εκπαιδευτική Τηλεόραση στο Διαδίκτυο: 2η Εβδομάδα

Πρόταση για τους μαθητές και τις μαθήτριες των Νηπιαγωγείων και των μικρών τάξεων του Δημοτικού

Η Εκπαιδευτική Τηλεόραση παρουσιάζει στο Διαδίκτυο επιλεγμένες ταινίες της και βραβευμένες μαθητικές δημιουργίες για τους μικρούς μαθητές και μαθήτριες που μένουν σπίτι.
Δείτε κάθε μέρα μια διαφορετική εκπομπή όποια ώρα επιθυμείτε (on demand)!

2. Βλέπουμε Εκπαιδευτική Τηλεόραση στο Διαδίκτυο

2η Εβδομάδα

Εκπομπή 6η

Εκπομπή 7η

Εκπομπή 8η

Εκπομπή 9η

Εκπομπή 10η

Βλέπουμε Εκπαιδευτική Τηλεόραση στο Διαδίκτυο

Δείτε κάθε μέρα μια διαφορετική εκπομπή όποια ώρα επιθυμείτε (on demand)!

1. Βλέπουμε Εκπαιδευτική Τηλεόραση στο Διαδίκτυο

1η Εβδομάδα

Εκπομπή 1η

Εκπομπή 2η

Εκπομπή 3η

Εκπομπή 4η

Εκπομπή 5η

Αποτελέσματα 10ου Διεθνούς Μαθητικού Διαγωνισμού Ταινιών Μικρού Μήκους Cinema…διάβασες;

H Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών, το Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους της Δράμας, η Γενική Γραμματεία Ενημέρωσης και Επικοινωνίας του Υπουργείου Ψηφιακής Πολιτικής, Τηλεπικοινωνιών και Ενημέρωσης, το Τμήμα Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης και Ψηφιακών Μέσων του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων της Ελλάδας, η ΕΡΤ ΑΕ (Ελληνική Ραδιοφωνία Τηλεόραση) και η Πρεσβεία της Κυπριακής Δημοκρατίας στην Ελλάδα – Μορφωτικό Γραφείο –Σπίτι της Κύπρου συνδιοργάνωσαν τον 10ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Ταινιών Μικρού Μήκους Cinema… διάβασες;; Ο διαγωνισμός απευθύνεται σε μαθητές Νηπιαγωγείων, Δημοτικών σχολείων (όλων των τάξεων), Γυμνασίων και Λυκείων της Ελλάδας, της Κύπρου και της Ομογένειας, δημόσιων και ιδιωτικών.

Η επιτροπή αξιολόγησης είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει τις σχολικές μονάδες και τις ταινίες που διακρίθηκαν στο πλαίσιο του φετινού  10ου διαγωνισμού.

Δείτε εδώ τα αποτελέσματα του διαγωνισμού.