ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ

Αγαπητοί γονείς

Σας ενημερώνω ότι σύμφωνα με την εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας η έναρξη των δια ζώσης μαθημάτων θα γίνει την Δευτέρα 11  Ιανουαρίου.Πιο κάτω σας στέλνω το ωράριο με βάση το οποίο θα γίνεται η προσέλευση των παιδιών.(Η ονομαστική κατάσταση των παιδιών σας έχει ήδη αποσταλεί).
1ο τμήμα τα παιδιά της πρωινής προσέλευσης 7:45′-8:00′
●2ο τμήμα 8:00′-8:15′
●3ο τμήμα 8:15′-8:30′
Η αναχώρηση των παιδιών θα γίνεται για τα μεν παιδιά του βασικού τμήματος από τις 12:50‘ έως 13:00′ και για τα παιδιά του ολοημέρου από 15:50‘ έως και 16:00‘.
Οι οδηγίες για το άνοιγμα των σχολείων είναι:

▪︎1. Αποστολή SMS
Μπορείτε να στείλετε από το κινητό σας μήνυμα SMS στον αριθμό 13033 χωρίς χρέωση.

Το SMS πρέπει να είναι της μορφής:

X [κενό] ονοματεπώνυμο και διεύθυνση κατοικίας

όπου Χ ο λόγος εξόδου.
Στη περίπτωση συνοδείας ανηλίκων μαθητών/τριών από/προς το σχολείο σημειώνετε τον αριθμό 4.
▪︎2. Βεβαίωση Κυκλοφορίας Ανήλικου Μαθητή/τριας (έντυπο που σας έχει ήδη δοθεί από το σχολείο).
Για αναλυτικές οδηγίες και βεβαιώσεις κυκλοφορίας επισκεφτείτε το: https://forma.gov.gr/

Προτείνεται το έντυπο να το έχουν τα παιδιά στην τσάντα τους καθημερινά.
▪︎3. Να έχουν μαζί τους  3 μάσκες σε καθαρά σακουλάκια  τα παιδιά του βασικού τμήματος και 2 ακόμη τα παιδιά του ολοημέρου.Καλό είναι να υπάρχει και μία μάσκα εφεδρική όπως και ένα σακουλάκι άδειο για την μάσκα που ήδη φοράει.

▪︎4.Επίσης ισχύουν όλα τα γνωστά μέτρα για την αποφυγή διάδοσης του COVID 19, (υποχρεωτική χρήση μάσκας, αντισηπτικά, αποστάσεις, κλπ…)

Ανυπομονώ να τα πούμε από κοντά!!!