Υλοποίηση στοίβας και ουράς σε ΓΛΩΣΣΑ

Για τις ανάγκες του μαθήματος Πληροφορική (πρώην: “Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον”) της Γ’ τάξης Γενικού Λυκείου, μπορείτε να βρείτε στην ηλεκτρονική σχολική τάξη του μαθήματος υλοποίηση στοίβας και υλοποίηση ουράς (με χρήση μονοδιάστατου πίνακα) σε ΓΛΩΣΣΑ. Η υλοποίηση της στοίβας είναι διαθέσιμη εδώ σε μορφή PDF και εδώ σε μορφή κατάλληλη για χρήση με το λογισμικό ΓλωσσοΜάθεια, ενώ η υλοποίηση της ουράς είναι διαθέσιμη εδώ σε μορφή PDF και εδώ σε μορφή κατάλληλη για χρήση με το λογισμικό ΓλωσσοΜάθεια.

ενημέρωση 15 Δεκεμβρίου 2019:

Η υλοποίηση της ουράς ξαναγράφτηκε με βάση τα ισχύοντα για το σχολικό έτος 2019-2020. Είναι διαθέσιμη από τους ίδιους συνδέσμους που ήταν και η προηγούμενη έκδοση.

This entry was posted in Δευτεροβάθμια εκπαίδευση and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.