Υλοποίηση αλγορίθμου ταξινόμησης BubbleSort και αναζήτησης BinarySearch σε ΓΛΩΣΣΑ

Για τις ανάγκες του μαθήματος Πληροφορική (πρώην: “Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον”) της Γ’ τάξης Γενικού Λυκείου, μπορείτε να βρείτε στην ηλεκτρονική σχολική τάξη του μαθήματος μια υλοποίηση του αλγόριθμου ταξινόμησης BubbleSort και αναζήτησης BinarySearch (με οδηγό τον αντίστοιχο αλγόριθμο του βιβλίου σε Ψευδογλώσσα) σε ΓΛΩΣΣΑ. Το πρόγραμμα σε ΓΛΩΣΣΑ είναι διαθέσιμο εδώ σε μορφή PDF και εδώ σε μορφή κατάλληλη για χρήση με το λογισμικό ΓλωσσοΜάθεια.

Ενημέρωση 30/3/2020: το υλικό είναι πλέον διαθέσιμο από νέους συνδέσμους (όπως ενημερώθηκαν παραπάνω) και μόνο στους μαθητές με λογαριασμό στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο οι οποίοι είναι εγγεγραμμένοι στην ηλεκτρονική τάξη του μαθήματος!

This entry was posted in Δευτεροβάθμια εκπαίδευση and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.