Υλοποίηση στοίβας και ουράς σε ΓΛΩΣΣΑ

Για τις ανάγκες του μαθήματος “Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον” της Γ’ τάξης Γενικού Λυκείου, ανέβασα στην ηλεκτρονική σχολική τάξη του μαθήματος υλοποίηση στοίβας και υλοποίηση ουράς (με χρήση μονοδιάστατου πίνακα) σε ΓΛΩΣΣΑ. Η υλοποίηση της στοίβας είναι διαθέσιμη εδώ σε μορφή PDF και εδώ σε μορφή κατάλληλη για χρήση με το λογισμικό ΓλωσσοΜάθεια, ενώ η υλοποίηση της ουράς είναι διαθέσιμη εδώ σε μορφή PDF και εδώ σε μορφή κατάλληλη για χρήση με το λογισμικό ΓλωσσοΜάθεια.

Ενημέρωση 15 Δεκεμβρίου 2019: η υλοποίηση της ουράς ξαναγράφτηκε με βάση τα ισχύοντα για το σχολικό έτος 2019-2020. Είναι διαθέσιμη από τους ίδιους συνδέσμους που ήταν και η προηγούμενη έκδοση.

Ενημέρωση 30/3/2020: το υλικό είναι πλέον διαθέσιμο από νέους συνδέσμους (όπως ενημερώθηκαν παραπάνω) και μόνο στους μαθητές με λογαριασμό στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο οι οποίοι είναι εγγεγραμμένοι στην ηλεκτρονική τάξη του μαθήματος!

Δημοσιεύθηκε στην Δευτεροβάθμια εκπαίδευση και χαρακτηρίσθηκε , , , , . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.