Υλοποίηση αλγορίθμου σειριακής αναζήτησης σε ΓΛΩΣΣΑ

Για τις ανάγκες του μαθήματος «Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον» της Γ’ τάξης Γενικού Λυκείου, ανέβασα στην ηλεκτρονική σχολική τάξη του μαθήματος μια υλοποίηση του αλγόριθμου σειριακής αναζήτησης (με οδηγό τον αντίστοιχο αλγόριθμο του βιβλίου σε Ψευδογλώσσα) σε ΓΛΩΣΣΑ. Είναι διαθέσιμος εδώ σε μορφή PDF και εδώ σε μορφή κατάλληλη για χρήση με το λογισμικό ΓλωσσοΜάθεια.

Ενημέρωση 1/12/2020: το υλικό είναι πλέον διαθέσιμο από νέους συνδέσμους (όπως ενημερώθηκαν παραπάνω)!

Δημοσιεύθηκε στην Δευτεροβάθμια εκπαίδευση και χαρακτηρίσθηκε , , , . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.