Αρχεία για 18 Νοεμβρίου 2014

ΑΔΕΔΥ: Καταγγελία για πειθαρχική δίωξη σε βάρους του συναδέλφου Στράτο Λακιό »

Η Ε.Ε. της Α.Δ.Ε.Δ.Υ. εκφράζει την έντονη διαμαρτυρία της για την, πέρα από κάθε λογική, πειθαρχική δίωξη, που ασκήθηκε από τους προϊσταμένους των διευθύνσεων πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Σάμου, στο συνάδελφο Στράτο Λακιό. Ο συνάδελφος υπηρετεί ως γυμναστής στο Λύκειο Αγίου Κηρύκου Ικαρίας, και διατέθηκε από τη Β΄/θμια στην Α΄/θμια εκπαίδευση για συμπλήρωση ωραρίου, μαζί […]

Συμπληρωματική εγκύκλιος μεταθέσεων εκπαιδευτικών Π.Ε. και Δ.Ε. (2014-15) »

Συμπληρωματική εγκύκλιο για τις μεταθέσεις εκπαιδευτικών Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης σχολικού έτους 2014-15 εξέδωσε το υπουργείο Παιδείας. Δείτε ΕΔΩ τη συμπληρωματική εγκύκλιο.

Διάθεση αποσπασμένων εκπαιδευτικών σε υπηρεσίες και φορείς του Υ.ΠΑΙ.Θ. »

Μέχρι τη λήξη του διδακτικού έτους, ύστερα από αίτησή τους, διατίθενται οι παρακάτω αποσπασμένοι εκπαιδευτικοί σε υπηρεσίες και φορείς του Υ.ΠΑΙ.Θ., σε Βιβλιοθήκες και ΓΑΚ, για να προσφέρουν υπηρεσία σε σχολεία. Δείτε εδώ την υπουργική απόφαση με όλα τα ονόματα.

Ο Πρόεδρος της ΔΟΕ Χαραλαμπος Κόκκινος «στον ενικό» με τον Νίκο Χατζηνικολάου »

Προσλήψεις 52 αναπληρωτών ΠΕ71 & ΠΕ70.50 και 140 αναπληρωτών ΠΕ70 για παράλληλη στήριξη – συνεκπαίδευση μαθητών »

Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώνει ότι για το σχολικό έτος 2014-2015 προσλαμβάνονται ως προσωρινοί αναπληρωτές 52 εκπαιδευτικοί Δάσκαλοι ΕΑΕ (κλάδοι ΠΕ71 και ΠΕ70.50) και 140 εκπαιδευτικοί του κλάδου ΠΕ70-Δασκάλων για την κάλυψη λειτουργικών αναγκών στην παράλληλη στήριξη – συνεκπαίδευση μαθητών με αναπηρίες ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες στο πλαίσιο υλοποίησης των ανωτέρω Πράξεων.