Αρχεία για 28 Ιουνίου 2014

Ν. Ράμμος: Οργανικά κενά. Κάλυψη κενών θέσεων Διευθυντών Δημοτικών Σχολείων »

Φίλες και φίλοι συνάδελφοι, την Παρασκευή 27 Ιουνίου 2014 το ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας προχώρησε στη σύνταξη πίνακα με την οργανική σύνθεση του διδακτικού προσωπικού. Επίσης το ΠΥΣΠΕ ως συμβούλιο επιλογής Διευθυντών Σχολικών Μονάδων πρότεινε την τοποθέτηση έξι νέων Διευθυντών Δημοτικών Σχολείων για την κάλυψη των κενών που δημιουργήθηκαν είτε λόγω συνταξιοδοτήσεων είτε λόγω παραιτήσεων. Δείτε εδώ […]

B. Παληγιάννης: Την Τετάρτη 2/7/14 η συνεδρίαση του ΚΥΣΠΕ για τις Μεταθέσεις Έως τις 11/7/2014 η ανακοίνωσή τους »

To ΚΥΣΠΕ θα συνεδριάσει την Τετάρτη 2/7/14 και την Πέμπτη 3/7/14 για να εξετάσει σύμφωνα με την Ημερήσια Διάταξη τα παρακάτω θέματα: Εξέταση αμφισβητούμενων αιτήσεων μετάθεσης. Εξέταση εμπρόθεσμων αιτήσεων ανάκλησης μεταθέσεων Εξέταση αιτήσεων για ένταξη εκπαιδευτικών στις ειδικές κατηγορίες μεταθέσεων. Εξέταση αιτήσεων μετάθεσης για Ειδική Αγωγή. Εξέταση αιτήσεων μετάθεσης στα Διαπολιτισμικά Σχολεία. Συνταξιοδοτήσεις εκπαιδευτικών.

Ανασυγκρότηση ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας »

Ο Περιφερειακός Διευθυντής Π.Ε. & Δ.Ε. Ιονίων Νήσων προχώρησε σε ανασυγκρότηση του Περιφερειακού Υπηρεσιακού Συμβουλίου Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης (Π.Υ.Σ.Π.Ε.) Κέρκυρας, καθώς και στην ανασυγκρότηση του Π.Υ.Σ.Π.Ε. Κέρκυρας ως Συμβούλιο Επιλογής Διευθυντών Σχολικών Μονάδων, με αφορμή τη συνταξιοδότηση του Νικόλαου Ρωμανού.