Αρχεία για 23 Δεκεμβρίου 2011

Κοινοποίηση αξιολογικών πινάκων επιλογής Σχολικών Συμβούλων προσχολικής αγωγής, δημοτικής εκπαίδευσης και Ε.Α.Ε. – Πρόσκληση κατάθεσης δήλωσης προτίμησης περιφέρειας για τοποθέτηση σε θέση Σχολικού Συμβούλου »

Το Υπουργείο Παιδείας κοινοποίησε τους τελικούς πίνακες επιλογής Σχολικών Συμβούλων προσχολικής αγωγής, δημοτικής εκπαίδευσης και Ε.Α.Ε. ανά περιφέρεια, με αξιολογική σειρά, με βάση τις συνολικές μονάδες που συγκέντρωσαν οι υποψήφιοι μετά το πέρας της συνέντευξης, οι οποίοι πίνακες επικυρώθηκαν με την αριθμ, πρωτ.  Φ.351.1/ 91 /147713 /Δ1/  23- 12 -2011 Υπουργική Απόφαση.

Μείζον Πρόγραμμα Επιμόρφωσης: Αξιοποίηση των τεχνών στην εκπαίδευση »

Αναρτήθηκε στο Διαδίκτυο στην τελική του μορφή το επιμορφωτικό υλικό που εκπονήθηκε στο πλαίσιο του Μείζονος Προγράμματος Επιμόρφωσης με τίτλο: Η ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΤΕΧΝΩΝ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (Τόμος Γ).

Καθορισμός έδρας και περιφέρειας αρμοδιότητας Σχολικών Συμβούλων Δ.Ε. »

Με υπουργική απόφαση καθορίζεται η έδρα των Σχολικών Συμβούλων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, οι θέσεις τωνοποίων συστάθηκαν με τα άρθρα 6 & 1 και 10 & 1 του Ν. 1304/1982 και με τα Π.Δ. 79/2003, 28/2004, 123/2008 και 114/2009, και τα σχολεία της δικαιοδοσίας τους ως εξής:

Κοινοποίηση πίνακα αξιολογικών μονάδων Σχολικών Συμβούλων Δ.Ε. – Κατάθεση δήλωσης προτίμησης από τους υποψηφίους »

To Υπουργείο Παιδείας κοινοποίησε τους τελικούς αξιολογικούς πίνακες επιλογής Σχολικών Συμβούλων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ανά περιφέρεια εκπαίδευσης και ανά κλάδο, με βάση τις συνολικές μονάδες που συγκέντρωσαν οι υποψήφιοι μετά το πέρας και της συνέντευξης, οι οποίοι πίνακες επικυρώθηκαν με την υπ’ αριθμ. 147872/Δ2/23 -12-2011 Υπουργική Απόφαση.