Αρχεία για 8 Δεκεμβρίου 2011

ΔΟΕ: Ανακοίνωση για την τριετή παραμονή των νεοδιόριστων εκπαιδευτικών »

Το Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε. έχει εκφράσει τη συνολική αντίθεσή του με το Ν.3848/2010 πολλές από τις ρυθμίσεις του οποίου έρχονται σε αντίθεση με τις ψηφισμένες θέσεις του κλάδου και αγωνίζεται για την κατάργησή του.

ΔΟΕ: Ανακοίνωση για την κατάργηση των αιρετών από τα Πειθαρχικά Συμβούλια »

Το Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε. καταγγέλλει την οποιαδήποτε σκέψη κατάργησης των αιρετών εκπροσώπων των εργαζομένων από τα Πειθαρχικά Συμβούλια. Σε όλες τις σύγχρονες δημοκρατικές κοινωνίες ακόμα και οι κατηγορούμενοι για τα απεχθέστερα εγκλήματα, δικαιούνται το δικαίωμα στην υπεράσπιση.

Υπουργείο Παιδείας: Ενημέρωση σχετικά με τα προγράμματα των Κέντρων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης για το σχολικό έτος 2011-2012 »

Υπ. Οικονομικών: Πως θα γίνεται η παρακράτηση φόρου στους μισθούς και τις συντάξεις »

Εγκύκλιος του Υπουργείου Οικονομικών για την παρακράτηση φόρου και ειδικής εισφοράς αλληλεγγύης στα εισοδήματα. ΥΠ.ΟΙΚ. ΠΟΛ.1246/7-12-11 : Παρακράτηση φόρου και ειδικής εισφοράς αλληλεγγύης του άρθρου 29 του ν. 3986/11 στα εισοδήματα από μισθούς, ημερομίσθια, συντάξεις και λοιπές παροχές που θα καταβληθούν στους δικαιούχους από 1-1-2012 και μετά με βάση τη νέα φορολογική κλίμακα που θεσπίστηκε […]

Πρώτοι στα μαθήματα, τελευταίοι σε μισθούς »

«Την κατάρριψη του μύθου για τον λιγότερο εργαζόμενο Έλληνα εκπαιδευτικό» επιχείρησε, χθες, η ΟΛΜΕ, παρουσιάζοντας στοιχεία του ΟΟΣΑ και άλλων έγκυρων δικτύων, προκειμένου να απαντήσει στην έκθεση που παρήγγειλε το υπουργείο Παιδείας επίσης από τον ΟΟΣΑ, για να… πείσει για το συγκεκριμένο μύθο.

ΟΕΠΕΚ: Υλικό για τις Ερευνητικές Εργασίες “Project” »

Ο Ο.ΕΠ.ΕΚ. κατανοώντας το αυξημένο ενδιαφέρον των εκπαιδευτικών για τις ερευνητικές εργασίες «PROJECT» ενημερώνει τους ενδιαφερόμενους για τις ημερίδες και τα σεμινάρια επιμορφωτικού χαρακτήρα που έχουν ήδη υλοποιηθεί από τους διάφορους εκπαιδευτικούς φορείς και ενώσεις καθώς  και για τις όποιες επιμορφώσεις πρόκειται να πραγματοποιηθούν στο προσεχές χρονικό διάστημα.

ΟΛΜΕ: Μελέτη και επεξεργασία στοιχείων για τον χρόνο εργασίας και τους μισθούς των εκπαιδευτικών σε Ελλάδα-ΕΕ-Λοιπές Χώρες »

Μπορείτε να κατεβάσετε τα ακόλουθα αρχεία που σχετίζονται με την μελέτη και επεξεργασία στοιχείων για τον χρόνο εργασίας και τους μισθούς των εκπαιδευτικών σε Ελλάδα-ΕΕ-Λοιπές Χώρες: