Δημοσιεύθηκε στην Το σχολείο μας!

Χρήσιμο βίντεο για τους γονείς για την εγκατάσταση της πλατφόρμας webex

Αγαπητοί, γονείς όπως θα έχετε ήδη ενημερωθεί από τη Δευτέρα 16 Νοεμβρίου ξεκινά το κλείσιμο των δημοτικών και των νηπιαγωγείων πανελλαδικά  ως τις 30 Νοεμβρίου. Στο σύντομο αυτό χρονικό διάστημα από την αρχή του σχολικού έτους, γνωρίσαμε τα παιδάκια σας και είχαμε το χρόνο να αποκτήσουμε τη σχέση εμπιστοσύνης και ασφάλειας καθώς  και να καλλιεργήσουμε το κλίμα ομαδικότητας και συνεργασίας μεταξύ τους. Όλα αυτά δεν θα χαθούν αλλά θα προσπαθήσουμε μέσα από τα διαδυκτιακά μας μαθήματα να τα συνεχίσουμε μέχρι να βρεθούμε πάλι στο φυσικό μας χώρο, το σχολείο. Σας ευχαριστούμε για την μέχρι τώρα πολύ καλή συνεργασία που έχουμε μαζί σας και παρέα βήμα βήμα θα προχωρήσουμε στη νέα εκπαιδευτική διαδικασία. Σε πρώτη φάση είναι απαραίτητο όσοι από εσάς δεν έχετε εγκαταστήσει την πλατφόρμα webex  να το πράξετε άμεσα, γιατί από την Τετάρτη 18 Νοεμβρίου θα ξεκινήσουμε τα μαθήματά  μας. Περισσότερες πληροφορίες θα σας δωθούν σύντομα.

Παρακάτω θα παρακολουθήσετε ένα βίντεο που σας καθοδηγεί να εγκαταστήστε την πλατφόρμα webex. Η πλατφόρμα μπορεί να εγκατασταθεί σε ηλεκτρονικό υπολογιστή, σε ταμπλέτ και σε έξυπνο τηλέφωνο. Πατώντας σε αυτόν τον σύνδεσμο μπορείτε να ενημερωθείτε για τη διαδικασία εγκατάστασης.