XXXI ΔΙΕΘΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ

Ο Σύλλογος των εκπαιδευτικών του Πρότυπου Γε. Λ. Ζωσιμαίας Σχολής Ιωαννίνων συγχαίρει θερμά τους μαθητές της τρίτης λυκείου Τσερίκη Δημοσθένη και Έξαρχο Απόστολο για τη συμμετοχή τους στην ΧΧΧΙ Διεθνή Ολυμπιάδα Φιλοσοφίας, η οποία έλαβε χώρα στην αρχαία Ολυμπία από 11 έως 14 Μαΐου 2023, υπό την εποπτεία του κ. Μ. Παρούση, προέδρου του τμήματος Φιλοσοφίας του Πανεπιστημίου Πατρών. Η τιμητική διάκριση που εξασφάλισε το σχολείο κατέστη επίσης δυνατή χάρη στην άμεση ανταπόκριση του Συλλόγου Αποφοίτων Ζωσιμαίας Σχολής. Το σχολείο ευχαριστεί θερμά τον Σύλλογο Αποφοίτων για την οικονομική στήριξη της μετακίνησης των συμμετεχόντων μαθητών και της συνοδεύουσας εκπαιδευτικού στη Διεθνή Ολυμπιάδα Φιλοσοφίας. Ο Σύλλογος των εκπαιδευτικών αισθάνεται υπερηφάνεια για το εγχείρημα των “οτρηρών” μαθητών να διαπρέψουν στο πεδίο της Φιλοσοφίας, ιδαλγού των επιστημών.