Αρχείο ημέρας 06/06/2021

ΕΠΙΤΥΧΗΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ.

ΕΠΙΤΥΧΗΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

Κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους 2020-2021 υλοποιήθηκε εκπαιδευτικό πρόγραμμα στον τομέα Αγωγή Υγείας, με τίτλο:

«Πανδημίες. Η σημασία του εμβολιασμού. Πώς οι πανδημίες επηρέασαν την παγκόσμια Ιστορία και Τέχνη». Στα πλαίσια του προγράμματος οι συμμετέχοντες μαθητές ολοκλήρωσαν την παραγωγή βιβλίου που έχει τον ομώνυμο τίτλο. Το βιβλίο έχει 109 σελίδες και έχει δωρηθεί στη βιβλιοθήκη του σχολείου.

Συμμετέχοντες μαθητές του τμήματος Α3:

Μπέλλου Βασιλική, Μπέρτσος Βασίλειος, Μυλωνίδου Χρύσα, Νικολίτσα Χαρά, Νούσια Στέλλα, Ντόκα Χριστίνα, Ντόκας Ευάγγελος, Ντόντορος Απόστολος, Ντόντορου Μαρία, Παπαγιάννης Άγγελος, Παπαγιάννης Δημήτριος, Παπαδοπούλου Μαγδαληνή, Παπαμώκος Βασίλειος, Πλιάκος Γεώργιος.

Συμμετέχοντες καθηγητές: Θωμοπούλου Μαριάννα Φιλόλογος, Μάκης Γεώργιος Φιλόλογος

Συντονιστής του προγράμματος: Μαρμαγκάς Αθανάσιος Βιολόγος

Ευχαριστούμε θερμά τους μαθητές μας.

ΒΙΒΛΙΟ  ΠΑΝΔΗΜΙΕΣ 6

Οι μεγαλύτερες επιδημίες – πανδημίες παγκοσμίως | All About Health

Ολοκλήρωση ηλεκτρονικών εγγραφών για το σχ.έτος 2021-22.

ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ
Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές-ανανεώσεις εγγραφών-μετεγγραφές των μαθητών/τριών στα Δημόσια Λύκεια, Α΄, Β΄, Γ΄ τάξη ημερησίου και Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξη εσπερινού, (ΓΕ.Λ./ΕΠΑ.Λ.) για το σχολικό έτος 2021-22 θα πραγματοποιηθούν ηλεκτρονικά μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές .

1. ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΓΟΝΕΙΣ

2. ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

3. ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΚΗΔΕΜΟΝΑ, Ε-ΕΓΓΡΑΦΕΣ

ΚΑΘΟΡΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΩΝ ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ.

Καθορισμός των συντελεστών βαρύτητας των πανελλαδικά εξεταζόμενων μαθημάτων και των ειδικών μαθημάτων, για εισαγωγή στις σχολές των Α.Σ.Ε.Ι. και Α.Σ.Σ.Υ., στη Σ.Σ.Α.Σ., στις σχολές της Αστυνομικής και Πυροσβεστικής Ακαδημίας, στις Α.Ε.Ν., στις σχολές Δοκίμων Σημαιοφόρων Λιμενικού Σώματος και Λιμενοφυλάκων, καθώς και στις Α.Σ.Τ.Ε. του Υπουργείου Τουρισμού, το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023 και εφεξής.

ΑΠΟΦΑΣΗΦΕΚ_2281_τΒ_31-5-2021