Αρχείο ημέρας 27/12/2017

Συγκέντρωση τροφίμων και ειδών ρουχισμού από τους μαθητές του σχολείου μας για την Ιερά Μονή Δουραχάνης

Συγκινητική υπήρξε η πρωτοβουλία των μαθητών του Λυκείου μας για τη συγκέντρωση σημαντικής ποσότητας τροφίμων, ειδών πρώτης ανάγκης και ρουχισμού. Την άμεση ανταπόκριση των μαθητών ακολούθησε η ταξινόμηση, το πακετάρισμα και τέλος η παράδοση  των ειδών στην Ιερά Μονή Δουραχάνης.

Την ενέργεια των μαθητών στήριξε θερμότατα ο Διευθυντής του Λυκείου μας

κ. Δημήτριος Αγγέλης.

Η Χριστουγεννιάτικη γιορτή του ΓΕΛ Ζωσιμαίας Σχολής

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου η χριστουγεννιάτικη γιορτή του Λυκείου μας. Οι μαθητές μας διάβασαν κείμενα και απήγγειλαν ποιήματα σχετικά με το βαθύτερο νόημα των εορταστικών ημερών.

Στη συνέχεια η χορωδία του σχολείου μας με τη συνοδεία μουσικών οργάνων, έψαλε τα παραδοσιακά κάλαντα των Χριστουγέννων, της Πρωτοχρονιάς και των Θεοφανείων καθώς και τα βυζαντινά και τα ηπειρώτικα κάλαντα.

Την όλη εκδήλωση υποστήριξε ο Διευθυντής του Λυκείου κ. Δημήτριος Αγγέλης, ενώ η θεολόγος του σχολείου μας κ. Ελένη Μιμηγιάννη είχε την επιμέλεια της γιορτής.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ , ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ  ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.