Πενθήμερη εκδρομή Γ τάξης

Από τις 9/12 έως τις 13/12 η Γ τάξη του σχολείου μας πραγματοποίησε και  χάρηκε την πενθήμερη εκδρομή της που φέτος είχε ως προορισμό τα Ιωάννινα.

Τα παιδιά μας είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν τις φυσικές ομορφιές και την ιστορία της Ηπείρου. Επισκέφτηκαν την πόλη, το νησί, τα Ζαγοροχώρια, το Μαντείο της Δωδώνης, τα σπήλαια και τα Μουσεία,  ιστορικούς τόπους, είδαν αρχιτεκτονικής και περιβαλλοντικής αξίας ομορφιές!!

Ήρθαν σε επαφή με τις αστείρευτες ομορφιές της χώρας μας, δέθηκαν μεταξύ τους ως ομάδα και συνεργάστηκαν άψογα με τους συνοδούς καθηγητές και καθηγήτριες που τα συνόδευσαν.  Απέκτησαν παιδαγωγικές γνώσεις, αλλά και ενδυνάμωσαν την κοινωνικότητά τους ερχόμενοι σε επαφή με τους κατοίκους της Ηπείρου.

Οι εκπαιδευτικοί που συνόδευσαν τα παιδιά μας είναι:  ο Υποδιευθυντής κ. Βενετσάνος και οι κ.κ. Λυμπέρη και Ματακιά, φιλόλογοι του σχολείου μας.