8η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Οργανώθηκε με μεγάλη επιτυχία η φετινή ημέρα σχολικού αθλητισμού στο σχολείο μας.  Τα παιδιά μας πέρασαν ανά τμήμα από 8 σημεία αθλητισμού δοκιμάζοντας τη χαρά του παιχνιδιού σε 8 διαφορετικά αθλήματα: μπάσκετ, βόλει, τένις, ποδόσφαιρο,πινγκ πονγκ, σχοινάκια, βολές, στίβο.

Ομολογουμένως όλοι το χάρηκαν!!!!!!!!!!!!!!!!!

Η συμβολή όλων των εκπαιδευτικών του σχολείου μας στην επιτυχή διοργάνωση της ιδέας του εκπαιδευτικού Φυσικής Αγωγής κου Δήμου ήταν καθοριστική.  Ιδιαίτερα καθοριστική υπήρξε και η άψογη συνεργασία όλων των μαθητών και μαθητριών μας.

Η εκδήλωση έκλεισε με την προσφορά σε όλα τα παιδιά μας νερού, μπάρας δημητριακών και μπανάνας.  Η ευγενική αυτή χειρονομία οργανώθηκε και έγινε πράξη από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας.

Τέλος, ευχαριστούμε τον ΟΑΠΠΑ του Δήμου μας που μας παραχώρησε τη χρήση όλων των δημοτικών γηπέδων.