Ολοκλήρωση των ενδοσχολικών, αναστοχαστικών και επιμορφωτικών δράσεων στο ΓΕΛ Αμφίκλειας

Στις 28-05-2024 ολοκληρώσαμε τις ενδοσχολικές, επιμορφωτικές και αναστοχαστικές δράσεις μας μέσα από μία επιμόρφωση για το Αναλυτικό Πρόγραμμα της Λογοτεχνίας στο Λύκειο. Παλιοί και νέοι συνάδελφοι ανταλλάξαμε ιδέες και σκέψεις, τόσο για τον διδακτικό χρόνο που ολοκληρώθηκε, όσο και για προτάσεις και σκέψεις για την εφαρμογή νέων διδακτικών πρακτικών ως εφόδια για την επόμενη σχολική χρονιά. Όπως σχολίασε συνάδελφος “η επιμόρφωση ήταν κατατοπιστική και αναγκαία ιδιαίτερα για τους νέους φιλόλογους, αλλά και για τους παλαιότερους που έχουν συνηθίσει σε έναν συγκεκριμένο τρόπο προσέγγισης των λογοτεχνικών κειμένων. Σε ευχαριστούμε, Δώρα, για την πολύτιμη βοήθεια!”.

2 ΑΠΣ 28 05 2024

1 ΑΠΣ 20 05 2024