Εγγραφή στο Γυμνάσιο για το σχολικό έτος 2023-2024- Ενημέρωση γονέων/κηδεμόνων

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές στο 1ο Γυμνάσιο Μίκρας για το Σχολικό Έτος 2023-2024 θα αρχίσουν τη Δευτέρα 19/06/2023 και θα διαρκέσουν μέχρι την Πέμπτη 29/06/2023 στις 12.00 το μεσημέρι.

Για την εγγραφή απαιτούνται:

• Μια μικρή πρόσφατη φωτογραφία.
  • Δήλωση ατομικών στοιχείων μαθητή συμπληρωμένη και υπογεγραμμένη.

ΚΑΡΤΕΛΑ-ΜΑΘΗΤΗ_ΕΓΓΡΑΦΗ_2022_23

• Υπεύθυνη δήλωση για την κηδεμονία συμπληρωμένη και υπογεγραμμένη.

ΥΠΕΥΘΥΝΗ-ΔΗΛΩΣΗ-ΚΗΔΕΜΟΝΙΑΣ_2022_2023

• Συμπληρωμένο Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή από γιατρό το αργότερο μέχρι την έναρξη του νέου σχολικού έτους 2022-23 (12/09/22).

ΑΤΟΜΙΚΟ-ΔΕΛΤΙΟ-ΥΓΕΙΑΣ-ΜΑΘΗΤΗ

Για όσους μαθητές/μαθήτριες υπάρχει γνωμάτευση- διάγνωση από ΚΕΔΑΣΥ (πρώην ΚΕΣΥ) ή άλλο ιατροπαιδαγωγικό φορέα παρακαλείσθε να προσκομίσετε αντίγραφό αυτής στο σχολείο.

Τέλος, σας επισημαίνουμε ότι όσοι δικαιούνται και επιθυμούν παράλληλη στήριξη /ΕΒΠ/σχολικό νοσηλευτή για το παιδί τους, η προθεσμία υποβολής αίτησης στο σχολείο είναι έως 29 Ιουνίου 2023.

ΠΡΟΣΟΧΗ!

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΑΜΕΝΟΥΝ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΤΩΝ 2,5 ΧΛΜ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΚΤΙΡΙΟ ΚΑΙ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΟΥΣ, ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΝ:

1. ΑΙΤΗΣΗ
  2. ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΜΕ ΚΑΤΑΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΑΓΡΟΤΕΜΑΧΙΟΥ
  3. ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΤΟΠΟΓΑΡΦΙΚΟΥ, ΟΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΘΕΣΗ ΚΑΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΟΥ ΑΓΡΟΤΕΜΑΧΙΟΥ
  4. ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΥ ΡΕΥΜΑΤΟΣ
  5. ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΑΓΟΡΑΠΩΛΗΣΙΑΣ ΑΓΡΟΤΕΜΑΧΙΟΥ

ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΠΡΟΩΘΗΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΓΙΑ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΣΗ ΤΗΣ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΙΚΗΣ ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ