Αρχείο ημέρας 11 Μαρτίου 2024

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΚΑΙ ΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ

Tην Πέμπτη 29/2/2024 το Γυμνάσιο Νέας Ζίχνης πραγματοποίησε ενημερωτική εκδήλωση στο κινηματοθέατρο Μαριάννα με θέμα ”Εθισμός στο Διαδίκτυο και Ναρκωτικά, η μεγάλη “μάστιγα” με ομιλητές τον κ .Κοφίτσα Βάιο, πληροφορικό, εκπαιδευτικό, αποσπασμένο στο ΚΕΠΛΗΝΕΤ και τον κ. Τσουκαλά Πρόδρομο, αστυνομικό της Διεύθυνσης Αστυνομίας Σερρών. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο των σχολικών δράσεων για το σχολικό έτος 2023-24 και απευθυνόταν σε μαθητές της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ,αλλά και σε γονείς και κηδεμόνες του Δήμου Νέας Ζίχνης. Οι εξαιρετικοί ομιλητές ενημέρωσαν το ακροατήριο που γέμισε την αίθουσα για τα αίτια , τις επιπτώσεις αλλά και τους τρόπους αντιμετώπισης του εθισμού στα ναρκωτικά και για τους κινδύνους του Διαδικτύου για τους νέους και τα παιδιά.

Ευχαριστούμε θερμά τον Δήμαρχο νέας Ζίχνης κ. Παντελή Μπόζη και τους εκπροσώπους της Δημοτικής Αρχής, τον Πανοσιολογιώτατο πατέρα Βασίλειο, που εκπροσώπησε τη Μητρόπολη, τον Σύμβουλο Εκπαίδευσης  Σερρών  κ Τριανταφύλλου Χρήστο, τη Πρόεδρο της Σχολικής Επιτροπής κα Ταρπινίδου Μάγδα, το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου ,αλλά και όλους τους δημότες που μας τίμησαν με την παρουσία τους. Θα θέλαμε ιδιαιτέρως να ευχαριστήσουμε την κα. Ντίκογλου Στέλλα και τον κ. Σολούγκα Αντώνη για την πολύτιμη βοήθειά τους.