Για τον Ιστοχώρο

Ο ιστοχώρος υλοποιήθηκε από τον Κοσμίδη Μανώλη, Καθηγητή Πληροφορικής για το έτος 2015-16, με τη βοήθεια της πλατφόρμας blogs.sch.gr του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου (ΠΣΔ). Εδώ ανακατευθύνει επίσης τους επισκέπτες και η επίσημη διεύθυνση του σχολείου gym-makryg.pie.sch.gr. Για οποιαδήποτε πληροφορία ή απορία που αφορά το περιεχόμενο, μπορείτε να στείλετε μήνυμα στο σχολείο.

Συντάκτης της σελίδας μπορεί να γίνει οποιοδήποτε μέλος του Σχολείου (Εκπαιδευτικοί και Μαθητές) που έχει λογαριασμός Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου (λογαριασμός www.sch.gr) αφού κάνει πρώτα είσοδο με τον λογαριασμό του στη πλατφόρμα blogs.sch.gr. Κατόπιν αυτής, ενημερώνει τον διαχειριστή για να του αναθέσει τον ρόλο αυτό.

Υπεύθυνος λειτουργίας και περιεχομένου για το σχολικό έτος 2016-17 είναι ο Εμ. Κοσμίδης.

Υπεύθυνοι λειτουργίας και περιεχομένου για το σχολικό έτος  2015-16 είναι η Ε. Τσεντόγλου και ο Εμ. Κοσμίδης.

Υπεύθυνη λειτουργίας και περιεχομένου για τα σχολικά έτη 2017-2018,  2018-2019, 2019-2020 και 2020-2021 είναι η Διεθύντρια του σχολείου Ευαγγελία Κανάλη.

Οδηγίες χρήσης και καλής πρακτικής του Ιστολογίου μπορείτε να βρείτε εδώ online.