Φεβ 26 2019

5ος Περιφερειακός Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής Στερεάς Ελλάδας και το Γυμνάσιο Μακρακώμης ήταν Εκεί

Την  Κυριακή 17/02/2019 και ώρα 10:00-14:30 στο χώρο του π.ΤΕΙ Στερεάς Ελλάδας πραγματοποιήθηκε ο 5ος Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής υπό την Αιγίδα της Περιφερειακής Διεύθυνσης Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Στερεάς Ελλάδας  για μαθητές Δημοτικών Σχολείων, Γυμνασίων και Λυκείων. Το σχολείο μας συμμετείχε με τριμελή ομάδα μαθητών-τριών  αποτελούμενη από τους, Αργύρη Στέλιο, Σίνα Ερίντα και Τσιγαρίδα Αγγελική. Η εκπαιδευτικός Πληροφορικής του σχολείου μας, κα. Ζέρβα Πολυξένη, ανέλαβε την προετοιμασία και τον συντονισμό των μαθητών. Η ομάδα δουλεύοντας συστηματικά και μεθοδικά συγκέντρωσε 50 βαθμούς, πραγματοποιώντας μια αξιοπρεπή συμμετοχή, η οποία της εξασφάλισε μια ικανοποιητική διάκριση μεταξύ 15 σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας.