Καλώς ήλθατε στο ιστολόγιο του ιστορικού Γυμνασίου Λ.Τ. Χάλκης «Σωκράτης Φανουράκης»!

Το σχολείο μας βρίσκεται στο κέντρο του Eμπορειού, του πανέμορφου παραδοσιακού  οικισμού της Χάλκης.

Διαθέτει μαθητές και μαθήτριες σε  όλες τις  τάξεις του Γυμνασίου και Λυκείου, όπου διδάσκονται όλα τα προβλεπόμενα αντικείμενα.

Στη σελίδα μας μπορείτε να βρείτε πληροφορίες για το σχολείο, τις εκπαιδευτικές δράσεις που υλοποιούνται και ο,τιδήποτε άλλο αφορά στη σχολική ζωή επιλέγοντας τα αντίστοιχα πεδία από το κεντρικό μενού στην κορυφή της σελίδας.

Για οποιαδήποτε πληροφορία ή ερώτημα, μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας…

Καλή πλοήγηση!

7/12: Διεθνής Ημέρα Πολιτικής Αεροπορίας
Η 7η Δεκεμβρίου καθιερώθηκε ως Διεθνής Ημέρα Πολιτικής Αεροπορίας το 1996 από τη Γενική Συνέλευση του ΟΗΕ, προκειμένου να εξάρει την πρόοδο και τα επιτεύγματα της Πολιτικής Αεροπορίας. Ο εορτασμός συμπίπτει με την ίδρυση το 1944 του ICAO, του Διεθνούς Οργανισμού Πολιτικής Αεροπορίας, ενός εξειδικευμένου οργάνου του ΟΗΕ που εποπτεύει την ασφάλεια των διεθνών αερομεταφορών