Αρχεία για Φεβρουάριος, 2018

Φεβ 21 2018

«Παγκόσμια Ημέρα Ελληνικής Γλώσσας»

Την Παρασκευή 16/12/18 το σχολείο μας πραγματοποίησε δίωρη εκδήλωση στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας Ελληνικής Γλώσσας. Το πρόγραμμα περιελάμβανε την παρουσίαση από μαθητές συγκεκριμένων θεματικών ενοτήτων που αναδείκνυαν την αδιάσπαστη ιστορική συνέχεια της ελληνικής γλώσσας καθώς και την πολυδιάστατη συμβολή της στην εδραίωση τόσο του ευρωπαϊκού όσο και του παγκόσμιου πολιτισμού.

Φεβ 04 2018

Επίδοση Ελέγχων Βαθμολογίας

Κάτω από: Ανακοινώσεις

Παρακαλούμε να προσέλθετε στο Αμφιθέατρο του σχολείου μας την Τετάρτη 7/2/2018, ώρα 11:30 π.μ. , όπου θα πραγματοποιηθεί ενημέρωση από τον Δ/ντη του Γυμνασίου Μακρακώμης για θέματα που αφορούν στην καλύτερη λειτουργία του σχολείου. Στη συνέχεια θα γίνει ενημέρωση από το Δ.Σ του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας.

Φεβ 01 2018

Ημέρα Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού

Ημέρα ΣΕΠ για τους μαθητές και τις μαθήτριες της  Γ΄ Τάξης  του σχολείου μας πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 18-1-2018, από την κ. Κατσίγιαννη Ευγενία, Υπεύθυνη ΣΕΠ του ΚΕΣΥΠ Λαμίας. Σκοπός της εκδήλωσης ήταν η ενημέρωση των μαθητών/τριών για τις ενδεχόμενες επιλογές σπουδών και σταδιοδρομίας.

Φεβ 01 2018

Βιωματικό Εργαστήριο

Στο Βιωματικό Εργαστήριο με θέμα «Αξίες της Ζωής», που πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας την Πέμπτη 18/1/18, με την καθοδήγηση της κ. Παπαγιαννοπούλου Πολυξένης, Υπεύθυνης των Σχολικών Δραστηριοτήτων της ΔΔΕ Ν. Φθιώτιδας, συμμετείχαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α΄ και Β΄ τάξης αποκομίζοντας πολλές γνώσεις  για τη σημασία του αλληλοσεβασμού και της αλληλεγγύης για τη […]