Αρχεία για Σεπτέμβριος, 2021

Σεπ 10 2021

Τελετή Αγιασμού

Σας ενημερώνουμε ότι η τελετή αγιασμού του σχολείου μας θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 13-9-2021 και Ώρα 8:15 π.μ. Θα τηρηθεί το υγειονομικό πρωτόκολλο για την προστασία από την Covid – 19. Μετά το πέρας της Τελετής του Αγιασμού οι μαθητές-τριες του σχολείου μας θα παραλάβουν σε ατομικές συσκευασίες τα σχολικά τους βιβλία. self-test Ο υποχρεωτικός […]

Σεπ 08 2021

Καλλιτεχνικές Δράσεις

Στα πλαίσια της διασύνδεσης του σχολείου με την τοπική κοινωνία δημιουργήθηκαν δυο καλλιτεχνικές ομάδες μαθητών-τριών της Β΄ και Γ΄ τάξης  προκειμένου να αναβαθμίσουν την αισθητική του εξωτερικού περιβάλλοντος της πολύς. Συγκεκριμένα, πραγματοποιήθηκε εικαστική παρέμβαση στις εξωτερικές μεταλλικές  καμπίνες (ΚΑΦΑΟ) του ΟΤΕ και της ΔΕΗ μεταμορφώνοντάς την εξωτερική τους όψη σε έργα τέχνης.