Απρ 02 2013

Ευχαριστήριο υπόμνημα

Θα ήθελα να ευχαριστήσω την πρωτοβουλία του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του Γυμνασίου Μακρακώμης να αναλάβει το βάψιμο των προστατευτικών κιγκλιδωμάτων της εσωτερικής σκάλας καθώς και την αναμόρφωση της πινακίδας του σχολείου, που κατέληξε σε απογευματινή εθελοντική εργασία διάρκειας δύο ημερών, το περασμένο Σαββατοκύριακο, 30 & 31 Μαρτίου.  Για την προσπάθεια αυτή διέθεσαν το χρόνο τους εκ μέρους του Συλλόγου γονέων ο πρόεδρος  κ. Κυργιόπουλος Διονύσιος, ο αντιπρόεδρος κ. Υφαντής Αθανάσιος και οι κυρίες Καλαντζή Αικατερίνη και Σβεντζούρη Ιωάννα και από το εκπαιδευτικό προσωπικό οι υπεύθυνες του πολιτιστικού προγράμματος του σχολείου: κυρίες Ζέρβα Πολυξένη και Φλώρου Μαρία. Η αυτοπροαίρετη συμμετοχή των παραπάνω σε ένα πόνημα ανάπλασης χώρων του σχολείου καταδεικνύει ως τροφοδοτούσα πηγή δράσης το αμέριστο ενδιαφέρον και το σεβασμό τους για το μαθησιακό έργο, τους συντελεστές και τους αποδέκτες του. Η ευτυχής συγκυρία της συνεργασίας με τέτοιους συναδέλφους και γονείς αναπτύσσεται σε δύο άξονες: της δημιουργικότητας και της αμοιβαιότητας, για τα οποία εκφράζω την ευγνωμοσύνη μου και την ικανοποίησή μου.

Η διευθύντρια του Γυμνασίου Μακρακώμης

Χρυσάνα Μωρίκη