Άρθρα για 2, Μάιος 2014

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Το αφήσαμε για αύριο / ΕΙΣΒΟΛΕΑΣ (LYRICS)-Χρόνης Μίσσιος

Μουσική επιλογή του Παντελή Ηλιάδη, μαθητή της Γ΄ Γυμνασίου  !! “μ’ αυτήν την ….εφεύρεση που τη λένε ρολόι, σπρώχνουμε τις ώρες και τις μέρες μας, σα να είναι βάρος. Και μάς είναι βάρος.  Γιατί δε ζούμε…  κατάλαβες; Όλο κοιτάμε το ρολόι! Να φύγει κι αυτή η ώρα, να φύγει κι αυτή η μέρα, να έρθει το αύριο,… (συνέχεια…)

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο doOdy Rap & Mike Rap – “Ο κόσμος τρελάθηκε”

Μουσική επιλογή από τον Τάσο Τσιτσιμίδη, μαθητή της Γ΄ Γυμνασίου !!

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μια Βόλτα στο Παρίσι !!! …. (απολαύστε !! )

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ενότητα 17η Το πάθημα των ερωδιών Αρχαία Ελληνική Γλώσσα Β΄ Γυμνασίου

Γ. Σύνταξη Επιρρηματικοί προσδιορισμοί Όπως και στη ν.ε., οι επιρρηματικοί προσδιορισμοί είναι επιρρήματα ή άλλες λέξεις οι οποίες λειτουργούν ως επιρρήματα. Προσδιορίζουν κυρίως ρήματα, απαρέμφατα ή μετοχές (πβ. ν.ε.: Έφτασε γρήγορα στον προορισμό του / Ήρθε από το εξωτερικό με την οικογένειά του).  Κύριες μορφές επιρρηματικών προσδιορισμών επιρρήματα Ἐκεῖ συνέλεγεν πανταχόθεν (= από παντού) στράτευμα. πλάγιες πτώσεις Ἐθαύμαζον αὐτοὺς τῆς τόλμης (= για την… (συνέχεια…)

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μ.Κάτοικος – Παιδιά ενός κατώτερου Θεού (συμμ.Λ.Απειλή,Icy,Οδυσσέας,Μελωδός,S.Versus,Α.Αγκάθι,Yinka)