Άρθρα για 5, Φεβρουάριος 2012

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η Ιστορία της Σχολικής Βιβλιοθήκης του Γυμνασίου Κορησού (συνοπτικά)

Η Ιστορία της Σχολικής Βιβλιοθήκης του Γυμνασίου Κορησού Καστοριάς συνοπτικά  (1997-2011) Η βιβλιοθήκη του Γυμνασίου μέχρι και το σχολικό έτος 1997-98 στεγαζόταν σ’ ένα μικρό χώρο, όπου σήμερα βρίσκεται η Γραμματεία του σχολείου. Κατά το επόμενο σχολικό έτος 1998-99 την άνοιξη μεταφερθήκαμε σε αίθουσα του σχολείου στο δεύτερο όροφο. Έγινε μια πρώτη οργάνωση με πάγκους… (συνέχεια…)

Εκπαιδευτικά Προγράμματα στο Γυμνάσιο Κορησού (1999-2011) 1)   «Αγωγή του νεαρού καταναλωτή στις καθημερινές διατροφικές του συνήθειες» 1999-2000. Πήραμε μέρος στον Ευρωπαϊκό Διαγωνισμό του Νέου Καταναλωτή με την ομάδα Καταναλωτικής Παρέμβασης του Γυμνασίου Κορησού Καστοριάς και η ομάδα  επιλέχτηκε ως μία από τις 10 νικήτριες. Το έργο της ήταν : «Το σχολικό κυλικείο του 21ου αιώνα»…. (συνέχεια…)