Ενημέρωση-Πληροφόρηση των μαθητών/τριών της Γ΄ τάξης για την Ανακύκλωση!

Στα πλαίσια της ετήσιας δράσης του Γυμνασίου Καρδαμύλης με τίτλο: «Ανακύκλωση και Διαχείριση αποβλήτων στην πράξη», που έχει ως στόχο το άνοιγμα του σχολείου στην κοινωνία και ταυτόχρονα την ευαισθητοποίηση των παιδιών σε θέματα αειφορίας, οι μαθητές/τριες της Γ΄τάξης παρακολούθησαν με μεγάλο ενδιαφέρον την εξαιρετική παρουσίαση του προέδρου της Σχολικής Επιτροπής Δ/θμιας Εκπ/σης Δ. Δυτικής Μάνης κ. Κατσουλέα Ευάγγελου με θέμα: «Ανακύκλωση και διαχείριση αποβλήτων στην πράξη». Με απλό, μεστό και απόλυτα κατανοητό λόγο ο κ. Ευάγγελος, έδωσε στα παιδιά να καταλάβουν τη μεγάλη σημασία της ανακύκλωσης και της διαχείρισης αποβλήτων για την οικονομία, το περιβάλλον και την ποιότητα ζωής!
Εκ μέρους του Συλλόγου Διδασκόντων και των μαθητών/τριών σας ευχαριστούμε και σας συγχαίρουμε για την εθελοντική προσφορά σας να βοηθήσετε το σχολείο σ αυτή την ετήσια προσπάθεια ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης των μαθητών/τριών σε ένα θέμα που απασχολεί την Παγκόσμια Κοινότητα και είναι πάντα επίκαιρο!